Robotika.lt

Toyota skirs visas jėgas robotų vystymui (Video)

Robotika.lt 7 spalio, 2016 Pagalbos robotai Robotai medicinoje

Korporacija Toyota Motor turi didelių ambicijų ir  nori savo kąsnio robotų rinkoje. Tojota kurs robotus, kurie padėtų pagyvenusio amžiaus žmonėms ir žmonėms, turintiems ribotas judėjimo galimybes, palengvinti kasdieninį gyvenimą.

Pasak kompanijos atstovų, jie turi sukaupę gana didelę patirtį, kurią galėtų panaudoti robotų pagalbininkų gamybai.

Korporacija neseniai investavo 1 milijardą dolerių į mokslinių tyrimų veiklą Silicio slėnyje, vystyti dirbtinį intelektą ir robotiką. Projektui vadovauja ekspertas Gilas Pratas, kuris dirba kartu su Stanfordo universitetu ir Masačiusetso technologijos institutu robotikos srityje.

„Mes ruošiamės ateičiai, kurioje ne žmonės, o dirbtinis intelektas vairuos automobilius ir, greičiausiai, jiems prireiks robotų-partnerių pagalbos“, – sakė Toyota robotikos skyriaus generalinis vadovas Akifumi Tamaoki.

Toyota šių metų pradžioje pademonstravo vienarankį robotą-partnerį, judantį ant ratukų. Tai robotas HSR arba Human Support Robot, kuris sugeba sutvarkyti išmėtytus daiktus, atnešti reikalingus objektus žmonėms ar netgi atitraukti užuolaidas. Pirmasis roboto variantas buvo pademonstruotas dar 2012 metais.

„Toyota bendradarbiauja su dešimčia Japonijos universitetų ir planuoja plėsti savo veiklą su užsienio tyrimų organizacijomis kitais metais, kad galėtų panaudoti savo robotus praktikoje, – teigė Tamaoki.

Pasak mokslininko, tokie robotai kaip HSR, palaipsniui taps vis populiaresni, nors tai gali užtrukti ir dar vieną dešimtmetį.

Nesenai robotas HSR buvo patobulintas – jam pridėtas manipuliatorius, kurio dėka mašina galės atlikti sudėtingesnes užduotis, taip pat HSR pasižymi naujais kalbos įgūdžiais.

 


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *