Robotika.lt

Mokyklas ir prekybos centrus saugos robotai K5

Robotika.lt 19 gruodžio, 2013 Pramoniniai robotai
K5 Autonomous Data Machine – tai mobilus robotas, skirtas stebėjimui. Manoma, kad greitu laiku tokie robotai pakeis apsaugos darbuotojus ir vietoj jų saugos mokyklas, prekybinius centrus bei verslo centrų fojė. Robotas K5 savo išvaizda primena ir daleką „Doctor Who”, ir robotą R2D2 iš „Žvaigždžių karų”.

Nežiūrint į keistos išvaizdos robotą, jis gali kuo puikiausiai pasirūpinti žmonių saugumu viešose vietose. Į robotą K5 integruotas GPS ir IR kamera, taip pat jis turi galimybę filmuoti panoraminius vaizdus. Robotas sugeba savarankiškai įvertinti žmonių elgesį, įrašinėti pokalbį. Taip pat jis gali atpažinti iškilusią grėsmę – biologinę, cheminę arba radiacinę.

Robotas gali judėti autonomiškai arba pagal suplanuotą maršrutą. K5 prisijungia prie centrinio serverio ir jo duomenų bazėje saugomos informacijos dėka, gali nustatyti žmogaus tapatybę, patikrinti automobilių numerius ar įtartiną veiklą.

Iš vienos pusės gerai, kad tokiose vietose dirbs robotai, tačiau žiūrint iš kitos – jie atims darbą iš apsaugos darbuotojų. Tačiau yra dar ir trečia medalio pusė – kaip reaguos žmonės, jei jie bus stebimi visur ir visada…Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *