Robotika.lt

Ligoninėse pradeda dirbti robotai – gydytojai (Video)

Robotika.lt 3 birželio, 2013 Robotai mokslui
InTouch Health ir iRobot sukūrė įrenginį RP-VITA, kuris palengvina intensyvios terapijos skyriaus ligonių slaugą ir pirmosios pagalbos teikimą ūmių būklių metu. Tai robotas, kurį lengva valdyti, jo eksploatacijai nereikalingi telemedicinos specialistai, todėl jis yra puikus gydytojo pagalbininkas klinikinėje praktikoje.

RP-VITA gydytojai – robotai pradėjo darbą vienoje Meksikos ir šešiose JAV ligoninėse, kurios šių metų sausį gavo JAV maisto ir vaistų tarnybos (FDA) patvirtinimą. Maždaug pusantro metro aukščio robotas, kontroliuojamas iPad’o pagalba, suteikia gydytojui galimybę nuotoliniu būdu apžiūrėti pacientą, skirti nurodymus medicininiam personalui, naudojantis didinimo rėžimu – peržvelgti ligos istoriją, netgi patikrinti ar neišsiplėtę paciento vyzdžiai. Ligonis mato gydytojo veidą robote įtaisytame ekrane, girdi jo balsą.

Ligoninėse pradeda dirbti robotai - gydytojai 1

Įrenginio panaudojimo galimybės plačios: nuo naujagimių priežiūros iki insulto gydymo. Išsiliejus kraujui į smegenis yra svarbi kiekviena minutė, norint išsaugoti smegenų funkcijas, todėl skubi pagalba yra būtina. Kadangi roboto valdymas yra nesudėtingas, gydytojas lengvai ir greitai gali įvertinti paciento būklę ir suteikti reikiamą pagalbą. Pasitelkiant RP-VITA, medicinines konsultacijas galima teikti net esant kitame žemyne. Šis robotas leidžia suderinti geriausias gydytojo savybes – žmogiškąją patirtį ir intelektą, su kompiuterio geba talpinti ir apdoroti didelį kiekį informacijos ir taip pasiekti efektyviausią gydymo rezultatą.

Ligoninėse pradeda dirbti robotai - gydytojai 2

Roboto – gydytojo charakteristika:

  • Į reikiamą vietą robotas nuvažiuoja pats, taigi jo veikimas – autonomiškas. Jame įtaisyti trisdešimt jutiklių leidžia atsargiai manevruoti judriuose ligoninių koridoriuose.
  • Robotas turi integruotą ligoninės žemėlapį, todėl savarankiškai gali surasti konkrečius pacientus. Susidarius kliūčiai įrenginys gali pakeisti kryptį ir kitu keliu pasiekti tą pačią vietą.
  • Naudojantis specialia iPad programėle galima greitai ir lengvai kontroliuoti roboto veiksmus nuotoliniu būdu.
  • „SureConnect“ užtikrina patikimą ryšį, kintant tinklo sąlygoms.

InTouch vadovas Yulun Wang tiki, kad telemedicininiai prietaisai, dėl smarkiai supaprastėjusio jų naudojimo ir teikiamos akivaizdžios naudos, taps vis populiaresni ir bus daug plačiau taikomi sveikatos priežiūros įstaigose.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *