Robotika.lt

Cygan: robotas atkeliavęs iš 1950-ųjų metų

Robotika.lt 8 spalio, 2014 Namų robotai

20-ojo amžiaus viduryje, atsigavęs po Antrojo pasaulinio karo, pasaulis pradėjo domėtis kosmosu ir robotais. Fantastikos rašytojai aprašinėjo ateities vaizdus, kuriuose žmogus skraidė į Marsą ir buvo apsuptas mechaninių pagalbininkų.

Nenuostabu, kad tuo metu buvo bandoma sukurti pirmąjį robotą androidą. Šių bandymų rezultatas – dabartinių robotų prosenelis Cygan – nesenai buvo parduotas Anglijoje vykusiame aukcione Christie’s už pasakišką sumą 27 600 dolerių.

Tiesą sakant, dabartiniam roboto šeimininkui atiteko tik maža dalis Cygan didybės. Juk šitas 2,5 metro aprūdijęs monstras kažkada buvo valdomas radijo bangomis, reagavo į paprastas balso komandas ir netgi mokėjo šokti.

Robotas Cygan buvo sukurtas Italijoje 1957 metais. Kūrėjai – kompanija Fiorito. Pagal to meto žurnalų duomenis, į robotą buvo integruota 300 tūkstančių įvairių elektroninių komponentų, 170 vožtuvų, 13 elektrinių variklių, 28 voltų akumuliatorius, taip pat trumpų dažnių distancinis valdymo modulis.

http://davidbuckley.net/DB/HistoryMakers/Gygan_files/1960-Cygan-RCM&E-Sep60.jpg

Roboto idėja buvo sukurti universalų namų pagalbininką. Pasak kūrėjų, robotas buvo toks stiprus, kad savo didžiuliuose delnuose galėjo laisvai sutraiškyti skardinę. Robotas Cygan judėjo didžiulėmis geležinėmis platformomis, prie kurių buvo pritaisyti ratai. Robotizuotos mašinos greitis buvo 3 metrai per minutę.

Dabar robotas nebegali atlikti jokios funkcijos, kadangi iš jo pašalinta visa elektronika. Cygan galima būtų apibūdinti kaip praėjusios „robotų epochos“ simbolį. Tačiau už šį surūdijusį simbolį kažkas paklojo nemenką sumelę. Ir faktas, kad šis roboto Cygan šeimininkas tikrai nebus paskutinis.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *