Robotika.lt

Žavinga, 3D būdu spausdinta suknelė (Video)

Robotika.lt 10 sausio, 2015 Robotai ir menas

Dizaino studija „Nervous System“ išrado neįprastą būdą, leidžiantį 3D spausdintuvu pagaminti suknelę, kuri juda ir vinguriuoja lyg tikras audinys.  Unikalus procesas, kinematika, drabužio gamybos procese sujungia, vis dažniau robotų gamybos praktikoje pritaikomą, origami techniką ir inovatyvias 3D spausdinimo galimybes.

Suknelės kūrėjai nusprendė pasirinkti kitokį drabužio gamybos būdą, ir užuot atspausdinę visą suknelės formą, jie kūrė 3D kinematinį suknelės audinio modelį su CAD programa. Modelis formuotas iš įvairių nedidelių trikampių segmentų. Prie trikampių segmentų jungiami vyriai, „suklijuojantys“ daleles į vientisą drabužį. Dizainas optimizuojamas spausdinimo procesui, mažinant tūrį apie 85 proc. Po dvi dienas trunkančio spausdinimo proceso pradedami užbaigiamieji darbai.

Suknelės kūrėjų komandos narė, dizainerė Jessica Rosenkrantz siekė, kad 3D suknelė yra ne tik idėjinis projektas. Kitaip tariant, ne tik naujųjų technologijų triukas mados pasaulyje. Šią naują, modernią suknelę, dėl sumaniai įmontuotų sagų, lengva užsidėti ir nusiimti, todėl ji nepanaši į dažnai kuriamus 3D kostiumus, kuriuos tenka vilktis it sunkius šarvus. Be to, suknelę ne tik nesudėtinga apsirengti, tačiau ji iš tiesų yra tarsi tikras drabužis. Žavinga kūrinys „krenta“ tarsi tikras, lengvas audinys, o pritaikęs prie modelio kūno linijų, juda bei plevėsuoja lyg šifonas.

Beje, kuriant inovatyvią suknelę patogumas buvo vienas svarbiausių aspektų, į kuriuos atsižvelgiant formuotas novatoriškas audinys. Dizainerė J. Rosenkrantz, siekdama išanalizuoti 3D būdų atspausdinto „spintos turinio“ panaudojimą, keletą savaičių dėvėjo įvairius tokio pobūdžio aksesuarus. Kūrėja prisipažino, jog drabužinę 3D kūriniai plėtė iš lėto, pradėjusi nuo apyrankės, diržo, vėliau suprato, kad laikas sukurti ir modernią suknelę, kuri būtų nė kiek neprastesnė už įprastus, moterims gerai pažįstamus, audinius.

Tačiau šios įmantrios suknelės, kurią įsigijo Šiuolaikinio Meno muziejus Niujorke, pranašumas ne tik novatoriškas audinys. Unikalu tai, jog suknelės kūrimo procese numatomas absoliučiai tobulas atitikmuo, pagal  ją dėvinčio modelio kūno linijas.

Kinematikos koncepciją „Nervous System“ studija sukūrė „Google“ projektui, vėliau unikalus procesas buvo panaudotas kuriant apyrankes, siekta platesnių panaudojimo galimybių.

Moderni kūrimo idėja įrodė, jog naujųjų technologijų bei mados industrijos sąjunga yra daug neišnaudotų galimybių turinti sritis, ir nors kol kas kūrėjai į prekybos rinką nežengia, manoma, kad sumažinus gamybos kaštus būtų įmanoma pristatyti 3D atspausdintus aksesuarus bei drabužius visuomenei.

https://www.youtube.com/watch?v=wdRswasftfI


Parengta pagal cnn.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *