Robotika.lt

Žaidimų technologija padės valdyti pagalbos robotus

Robotika.lt 17 lapkričio, 2014 Pagalbos robotai

Iš vaizdo žaidimų pasiskolintas kontrolės metodas gali garantuoti, jog nuotoliniu būdu valdomi specialaus reagavimo robotai bus lengviau kontroliuojami , suteikiant galimybę operatoriui susitelkti ties pavojingomis situacijomis, su kuriomis susiduria robotas.

Tarptautinė tyrėjų komanda siekia pagalbos robotams pritaikyti kontrolės techniką, tarp vaizdo žaidimų gerbėjų žinomą kaip „free look control“ (liet. laisvo matymo kontrolė), kuri robotams leistų imituoti žmogaus judesius, atsižvelgiant į galvos ir žvilgsnio judėjimo kryptį. Kūrėjo Petter Ögreno manymu, technologija padidintų fizinės sąveikos efektyvumą tarp nepilotuojamų sausumos transporto priemonių ir grįžtamąjį ryšį priimančių operatorių.

P. Ögrenas teigė, jog pagrindinė projekto idėja – sumažinti psichologinę įtampą, kurią patiria operatorius, siekiant sutelkti visą jo dėmesį į katastrofos erdvę, kurią būtina išanalizuoti.  Naujos technologijos „dėka“ operatorius sąveikauja su nuotolinio valdymo robotu tokiu pačiu būdu kaip žaidžiant RPG ar šaudymo žaidimus, pvz., Call of Duty.

Visgi reagavimas į nelaimę nėra žaidimas. Laikas yra brangus ir itin svarbu, jog kontroliuojami robotai veiktų tikslingai bei greitai, o tam pasiekti – būtina, kad grįžtamąjį ryšį priimantys asmenys suvoktų aplinką, kurioje „yra“ ir sparčiai joje orientuotųsi. Standartiniai, pagalbą nelaimių atvejais teikiantys, robotai veikia „tank control“ komanda, kuri reikalauja didelio operatoriaus dėmesio sutelkimo, nes roboto kameros ir kūno judesiai yra nukreipti į skirtingus kontrolės taškus. „Free look control“ valdymo metodas sujungia minėtus elementus, t.y. roboto kūnas bei kamera juda viena kryptimi, palengvindami operatoriaus darbą.

Nauja technologija buvo išbandyta Italijoje su ugniagesių brigada. Tyrimas parodė, jog „free look control“ garantuoja geresnius rezultatus nei anksčiau naudota programa; ją teigiamai įvertino 12 iš 16 brigados narių.


Parengta pagal phys.org



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *