Robotika.lt

Spausdinimas su ląstelėmis – sėkmingas augimas

Robotika.lt 22 rugsėjo, 2016 Robotai medicinoje

Žurnale „3D Printing and Additive Manufacturing“ paskelbta, jog mokslininkai sugebėjo 3D spausdintuvo pagalba sukurti biologinius audinius, kuriuos galima naudoti chirurgijoje įvairių defektų užpildymui.

Šios idėjos autoriai Lucas Albrecht, Stepgen Sawyer, Pranav Soman, iš Sirakūzų universitete Niujorke, iš polikaprolaktono (PKL) pagamino polimerą ir jį panaudojo karkasinio modelio sukūrimui 3D spausdintuvu Makerbot 3D FDM.

Į karkasinių modelių nišas buvo įterptos kamieninės ląstelės su želatininiu hidrogeliu bei kalcio dalelėmis. Buvo pastebėta, jog didžioji dalis šių ląstelių išgyveno. Su šiuos eksperimentu dirbanti komanda teigia, kad šią naująją technologiją bus galima pritaikyti kuriant biologinius audinus kaulo defektų koregavimui. Bandymas buvo atliekamas su avimis. Tyrimas truko šešis mėnesius, kurio metu buvo stebima kaip greitai iš kalcio dalelių ir kamieninių ląstelių gali regeneruoti kaulinis audinys. Atliekant mechaninius testavimus „užauginto“ kaulo standumas 37 proc. atvejų atlaikė fiziologinį 2,8 GPa slėgį ir 10 proc. – 9,44±0.94 MPa gniuždymo jėgą.

Preliminarūs rezultatai yra palankūs ir rodo, jog spausdintuvo pagalba sukurtas kaulas, geba išlaikyti fiziologinę apkrovą, o tiriant rentgenu regeneracijos proceso rezultatai jau stebimi po aštuonių savaičių.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *