Robotika.lt

Robotizuotas kamuoliukas Rosphere (Video)

Robotika.lt 28 balandžio, 2014 Pramoniniai robotai
Egzistuoja daugybė įvairių robotų pavidalų: į žmones panašūs robotai, robotai-gyvūnai, pramoniniai robotai ir t.t. Tačiau yra sukurta ir gana neįprastų formų robotizuotų mašinų.

Jei kada pamatysite kamuoliuką, riedantį žemės ūkio plotų pasėlių vagose, neišsigąskite. Tai gali būti eksperimentinis robotas Rosphere, kurį sukūrė kompanijos Robotics ir Madrido politechnikos universiteto Cybernetics Research Group darbuotojai. Sferinis robotas gali judėti nelygiu paviršiumi ir prižiūrėti bei stebėti lauke augančius grūdus.

Sferiniai robotai – ne naujiena. Jie kuriami karinių operacijų ir kosmoso tyrinėjimo eksperimentiniams tikslams.

Ispanų robototechnikos darbuotojai iškėlė sau užduotį – sukurti nebrangų sferinį robotą. Pasirodo, kad sferinė forma turi unikalią savybę – ji gali judėti į bet kokią pusę nelygiu paviršiumi. Be to, tokius robotus galima saugiai naudoti tarp žmonių ir augalų. Mechaninis roboto modelis Rosphere yra gana paprastas. Tyrėjai roboto mechatroniką lygina su žiurkėno „kamuoliuku“, kurį labai primena robotas. Pasak mokslininkų, kai kurie žiurkėnai sugeba susiriesti į kamuoliuką ir ristis. Tokiu principu ir veikia robotas-kamuoliukas Rosphere: jis naudoja nesubalansuotą švytuoklę, kuri sukasi ant ašies, kad galėtų riedėti ir reguliuoti savo judesių kryptį. Švytuoklė juda išilgai ir skersai. Kontroliuodamas švytuoklės svyravimus, robotas gali ristis pirmyn ir atgal, taip pat keisti judėjimo kryptis.

rosphere

Roboto kūrėjai tiki, kad robotas puikiai tiks žemės ūkio srityje. Vietoj to, kad ant augalų būtų barstomi pesticidai ir trąšos, mažyčiai robotai galės individualiai prižiūrėti kiekvieną augalą. Sferiniai robotai galės judėti tarp augalų, jų nepažeisdami, įvertinti kiekvieno augalo būklę ir tiksliai parinkti reikiamą pesticidų ir trąšų kiekį.

Kūrėjai savo kūrinį išbandė fermoje, kur jis riedėjo įvairiomis vagomis ir tikrino kiekvienos jų drėgnumą bei kitus ekologinius parametrus. Roboto Rosphere kūrėjai jo rezultatais liko patenkinti.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *