Robotika.lt

Robotizuotas aštuonkojis Octopus dirbs akvatorijoje (Video)

Robotika.lt 24 balandžio, 2014 Robotai mokslui
Robototechnikos darbuotojai labai mėgsta kurti vienos ar kitos rūšies robotuzuotus prototipus iš gyvūnų pasaulio. Ypač juos domina, sudėtingus organizmus turintys gyviai, pavyzdžiui, aštuonkojai. Štai kad ir Europos tyrėjai, susibūrę į vieną komandą, kuria robotizuotą aštuonkojį. Mokslininkai nusprendė pasidalinti su kai kuriais jau pasiektais projekto Octopus pasiekimais.

Pirmiausia, projekto tikslas yra susipažinti ir ištirti aštuonkojo smegenų ir kūno funkcionavimo principus. Mokslininkai sukūrė robotą su aštuoniomis galūnėmis-čiuptuvais. Jis juda vandenyje, moka ištiesti savo čiuptuvus ir netgi pagriebti jais daiktus. Octopus yra unikalus kūrinys – tai robotas, pagamintas iš minkštos medžiagos, nėra jokių kietų detalių, tik plieniniai kabeliai, įtaisyti galūnių viduje, kurie ir yra atsakingi už jų judesius.

Tyrėjai labai trokšta sukurti tokį robotizuotą aštuonkojį, kuris funkcionuotų lygiai taip pat kaip ir tikrasis. Jie nori sužinoti, kaip čiuptuvai veikia vandenyje ir kaip jie sąveikauja tarpusavyje. Visas šias savybes mokslininkai planuoja panaudoti kuriant Octopus. Taip pat į roboto čiuptuvus reikia integruoti reikiamą kiekį sensorių, kurie mechanizmą aprūpintų jutikliais reikalingais išgyventi aplinkoje.

Robotizuotas aštuonkojis Octopus dirbs akvatorijoje 1

Šiuo metu robotizuoto aštuonkojo Octopus čiuptuvai atrodo labai natūraliai, o vandenyje juda gracingai ir netgi sugeba pačiupti objektus.

Galutinė roboto versija turėtų mokėti judėti įvairiu vandens paviršiumi, koordinuotai judinti visus savo aštuonis čiuptuvus, sugebėti jais prisitvirtinti ir išsilaikyti prie tam tikro landšafto. Pasak kūrėjų, robotas Octopus savo lankstumo ir judrumo dėka puikiai galės dirbti atliekant akvatorijos tyrinėjimus ir netgi gelbėjimo operacijas po vandeniu.

Komanda, sukūrusi Octopus ir toliau tęsianti šio projekto darbus, susideda iš Italijos, Graikijos, Šveicarijos, Izraelio ir Didžiosios Britanijos mokslininkų. Projektą finansuoja Europos Komisija. Octopus kūrėjų komandoje dirba tyrėjai iš dviejų skirtingų sričių – biologijos ir inžinerijos. Tai puikus derinys robototechnikoje, kadangi sujungus šias sritis galima sukurti daug įdomių robotizuotų kūrinių. Juk egzistuoja daugybė gyvūnų su unikaliomis savybėmis ir sugebėjimais, kuriuos ištyrinėjus galima būtų sukurti jų robotizuotus prototipus.

Žinoma, pats robotas-aštuonkojis nėra visiška savo biologiško giminaičio kopija, tačiau ir pats projektas dar yra kūrimo stadijoje. Tad atsižvelgiant į sparčiai tobulėjančių technologijų tempą, tikrai sulauksime robotizuoto aštuonkojo, kuris tiksliai atkartos tikrojo gyvio elgesį.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *