Robotika.lt

Robotas-skorpionas žvalgys Fukušimos katastrofos vietą (Video)

Robotika.lt 1 liepos, 2015 Pagalbos robotai

Sudėtingi bandymai neutralizuoti Japonijoje esančios Fukušimos branduolinės elektrinės katastrofos padarinius vis dar tęsiasi. Kompanija Toshiba sukūrė skorpioną primenantį robotą, kuris bus panaudotas avarijos zonos žvalgybai.

Robotas keliaus į antrąjį elektrinės reaktoriaus bloką, kuris buvo smarkiai apgadintas 2011-aisiais, kai žemės drebėjimas ir po jo sekęs cunamis smogė šiaurinei Japonijos pakrantei. Tai sukėlė branduolinę avariją, o vietos gyventojai gavo ilgam laikui evakuotis iš savo namų.

Toshiba nori panaudoti savo sukurtą robotą, nustatant pažeistų radioaktyvaus kuro kasečių būklę bei  jų vietą. Šiai užduočiai gali pasitarnauti tik robotas, nes žmogui ji per daug pavojinga. Šis Toshiba žingsnis yra dalis elektrinės uždarymo ir jos katastrofos padarinių neutralizavimo projekto, kuris truks dešimtmečius.

54 centimetrų ilgio robotas gali savarankiškai apsiversti. Ties jo kūno vidurių yra jungtis, su skorpiono uodegą primenančiu vaizdo kameros bei LED šviestuvo laikikliu.

Padedami roboto kamerų užfiksuotų vaizdų, jį valdys operatoriai. Robotas kontroliuojamas PlayStation žaidimų konsolės pulteliais primenančiais valdytuvais. Kontrolės signalai robotui siunčiami laidu. 5 kilogramus sverianti mašina taip pat turi termometrus bei dozimetrą. Ji gali atlaikyti 100 sivertų per valandą spinduliuotę, 10 valandų laikotarpį.

Robotui teks susidoroti su dideliais radiacijos kiekiais. Antrajame reaktoriuje, kur ir keliaus robotas, ji sieks 70 sivertų per valandą. O tai net 7 kartus daugiau nei pirmajame reaktoriuje, kuriame jau lankėsi ir kiti robotai.

Balandžio mėnesį į pirmąjį reaktorių buvo siųsti gyvates primenantys robotai, kuriuos sukūrė IRID bei Hitachi-GE Nuclear Energy kompanija. Misijos metu viena iš mašinų užstrigo, tačiau kita sugebėjo gauti vertingos informacijos apie reaktoriaus būklę.

Toshiba tikisi savąjį robotą panaudoti jau per ateinančius du mėnesius.


Parengta pagal computerworld.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *