Robotika.lt

Robotas krabas

Robotika.lt 16 rugpjūčio, 2013 Pramoniniai robotai
Sekantį kartą, kai leisite savo laisvalaikį paplūdimyje, saugokitės milžiniškų robotų krabų.

„Crabster CR200“ yra milžiniškas šešiakojis povandeninis robotas, kuris pirmą kartą buvo išbandytas liepos mėnesį. Mašinos kūrėjai yra Korėjos vandenyno mokslo ir technologijų universitetas, o „Crabster“ gali būti valdomas žmonių ir pats veikti nepriklausomai, kas labai padės netikėto potvynio metu.

Robotai, kurie puikiai veikia po vandeniu yra labai svarbus jūros, giliųjų vandenų tyrimuose, aplinkos misijose ir ieškojimo bei gelbėjimo misijose. Daugelis mišraus valdymo robotų juda propelerių pagalba, kurie leidžia lengvai manevruoti ir nusileisti gilyn. Bet yra vietų, kurių šios mašinos negali lengvai pasiekti dėl srovių po vandeniu. Kad išspręsti šią problemą, universiteto mokslininkai buvo įkvėpti ne žuvų, bet jūros gyvūnų su kojomis, kaip pavyzdžiui krabai ir omarai. Ir štai dabar, mes galime išvysti „Crabster“.

Pirmuosiuose didesniuose testavimuose, kurie vyko viename iš universiteto padalinių, Geoje mieste(P.Korėja). Tai yra maždaug septynių valandų kelias nuo laboratorijos, kur „Crabster“ buvo kuriamas. Robotas sveria 600 kilogramų ir labai gerai tai, kad jis yra pritaikytas lengvam transportavimui keliuose vežimo talpose. O mašinos matmenys 2,42×2,45x2m.

Šis robotas yra sukurtas taip, kad kranas jį patupdytų 200 metrų gylyje, o ten mašina vaikšto po dugną šešiomis kojomis, kurios turi 30 sąnarių. Judėjimas ant kojų bus žymiai stabilesnis, negu plaukimas, padedant propeleriais. Ir kaip pas krabus ar omarus, roboto dvi priekinės kojos gali pagriebti daiktą, kuris gali būti laikomas priekiniame skyriuje. Mokslininkai taip pat sukūrė kiautą, kad robotas galėtų atlaikyti galingas sroves.

Crabster’į valdo keturi žmonės. Pirmas pilotas kontroliuoja roboto ėjimą ir laikyseną, tuo metu kai antrasis pilotas valdo manipuliatorius, kameras ir šviesas. Navigatorius planuoja robotą ėjimą ir stebi jo poziciją, o inžinieriaus hidrolokautikos monitorius rodo jutimo daviklių rezultatus. Visa ši nuotolinio valdymo sistema telpa į vieną iš pervežimo talpų.

Robotas po vandeniu gali išbūti keturias dienas, jei to reikia. Mašina yra pririšta prie išorinio energijos šaltinio. Taip pat, Crabster yra aprūpintas aukštos raiškos skanavimo hidraulika, garso kamera, ADCP sistema ir keliomis vaizdo kameromis. Tikslas yra ištyrinėti paskendusius laivus.

Po kelių ruošimosi dienų ir testų ant žemės, atėjo laikas sušlapinti roboto kojas. Pradiniuose testuose robotas būdavo panardintas tik nuo penkių iki septynių metrų gylio, kuris priklausydavo nuo patvinimo. Komanda galėjo pratestuoti ar viskas veikia gerai ir išbandyti pagrindinius sugebėjimus bei balasto būklę. Po kelių dienų mokslininkai išsiuntė robotą po vandeniu ir gauti informaciją iš jutiklių ir bandyti įvairius nustatymus.

-Aš buvau labai laimingas, bet kita vertus aš buvau nervingas testų metų,- sakė Bong-Huan Jun, kuris yra universiteto tyrimų viršininkas:- Mašina turi daug mechaninių ir elektrinių dalių pas save kojose, kaip pavyzdžiui elektriniai motorai,- aiškino moklsininkas:- Netgi, jeigu viena dalis pradės veikti blogai, jūros vanduo pateks į robotą ir tai ipaskatins gedimus. Bet kokį nesklandumą tektų taisyti ilgą laiką.

Po pirmojo nardymo buvo iškilusios kelios problemos, tačiau mokslininkai buvo patenkinti:
– Svajonę apie daugiakojį povandeninį robotą mes atvedėm į realybę, sako Bong-Huan Jun.

Ateities testavimuose bus išbandyti visus roboto gebėjimus, taip pat ir įdiegti galimus naujinimus. O kitais metais planuojama, kad robotas pradės tyrinėti didesnius gilius.

Šaltinis spectrum.ieee.org



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *