Robotika.lt

Robotas komikas (Video)

Robotika.lt 19 rugsėjo, 2014 Robotai humanoidai Robotai pramogai

Ar humoras gali būti išskaidytas į programuojamų komandų sekas? Japonų sukurtas Kobian robotas padės tai išsiaiškinti.

Humoras yra subjektyvus dalykas – kas vienam atrodo juokinga, kitam nesukels jokių emocijų ir, nebent gerai pažįstate žmogų, dažnai būna sunku nuspėti, kaip jūsų pokštas paveiks kitą asmenį. Komedija tai talento reikalaujanti veikla – ar įmanoma ją užprogramuoti, išskaidyti į komponentus ir užrašyti programine kalba, kuria naudotųsi robotas?

Būtent tai ir siekia išsiaiškinti Japonijos Wasedos Universitetas, naudodamasis Kobian humanoidiniu robotu, pirmą kartą pristatytu publikai 2009-aisiais. Komanda, vadovaujama profesoriaus Atsuo Takanishi, išskaidė komediją į tris pagrindinius elementus – juokingą kontekstą (pavyzdžiui, įvykių išpūtimas, nešvankūs juokeliai, parodija, simpatiškos istorijos ir juokas), juokingą elgseną (išdaigas ar kažko netikėto padarymą) ir juokingą charakterį (pasipūtimą, prieštaravimą pačiam sau ar imitaciją).

Tuomet, tyrėjų komanda parašė keletą komedijinių numerių, skirtų atlikti Kobian robotui – ir jiems tam tikru lygiu pavyko.
Buvo pakviesta keletas savanorių stebėti Kobian pasirodymą. Tiriamieji buvo tikrinami, naudojantis EMG jutikliais,
akselerometrais ir video kameromis, siekiant užfiksuoti šypsenas ir juoką. Japonų publikai žinomo komiko pamėgdžiojimas buvo pripažintas kaip linksmiausias, apie 80 procentų tiriamųjų publikoje šypsojosi arba juokėsi, kaip tuo tarpu persikūnijimai ir kandūs juokeliai publikai padarė mažiausią įspūdį – tai juokinga pasirodė tik 10 procentų tiriamųjų.

Paaiškėjo, jog roboto pasirodymas taip pat teigiamai paveikė ir publikos nuotaiką. Prieš ir po šou, tiriamieji buvo paprašyti atlikti nuotaikos nustatymo testą. Po Kobian pasirodymo tiriamiesiems šiek tiek sumažėjo streso, depresijos, pykčio, panikos, perdėto energingumo ir sumišimo rodikliai.

Tyrėjai ruošiasi sukurti dar sudėtingesnį numerį Kobian robotui ir išbandyti jį prieš gausesnę publiką. Galima tikėtis, kad Japonų žiūrovų reakcija į robotą komiką bus kur kas labiau priimtina, nei tarp vakariečių; kultūriniai skirtumai, kalbant apie japonų požiūri į robotus, yra gerai žinomi.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *