Robotika.lt

Robotas keliaus autostopu per Kanadą

Robotika.lt 29 liepos, 2014 Robotai pramogai

Mokslininkai Dr. David Harris Smith ir Dr. Frauke Zeller iškėlė naują hipotezę technologijos ir žmogaus pasitikėjimo koncepcijoje.Klausimas apie, tai ar žmonės gali pasikliauti inovatyviais mechanizmais bei robotais egzistavo nuo technologinės pažangos pradžios, tačiau idėja iškelianti problemą robotų pasitikėjimo puoselėjimu žmonių atžvilgiu yra ganėtinai nauja. Iškėlę klausimą „ar robotai gali pasitikėti žmonėmis?“ ir tokiu būdu siekdami išnagrinėti žmonių bei robotų santykių aspektus, mokslininkai sukūrė robotą hitchBOT, kuris savarankiškai keliaus autostopu per Kanadą.

„Dažniausiai mes esame susirūpinę, nes galvojame ar galime pasitikėti robotais… Tačiau šiame projekte viskas analizuojama iš kitos pusės…“, spaudai teigė F. Zeller. Komanda konstravusi robotą ir ruošusi jį autostopo išbandymams sako, kad roboto hitchBOT kelionė per šalį – ir mokslo eksperimentas, ir meninis projektas. „Mes tikimės, jog hitchBOT bus pakankamai žavingas ir patikimas užmezgant pokalbį ir galės sėkmingai keliauti per Kanadą“, žiniasklaidai sakė kūrėjų grupė.

Robotas, kurio pagrindinis tikslas „išsiaiškinti“ ar kelionės autostopu yra saugios, bus priklausomas nuo kitų, nes pats neturi galimybės transportuotis ir judins tik vieną „ranką“, kuria stabdys pravažiuojančius automobilius. Tačiau „emocionaliai“ robotas yra absoliučiai savarankiškas – naudoja dirbtinį intelektą, paremtą kalbos atpažinimo bei informacijos apdorojimo metodais, taip pat turi integruotas 3G ir Wi-Fi sistemas, kurios leidžia atpažinti esamą vietą bei numatyti tolesnį maršrutą. Keliaudamas robotas sugebės komunikabiliai paprašyti vairuotojo leisti pasikrauti baterijas automobilyje esančiame žiebtuvėlio lizde.

„Mes hitchBOT mokėme visko. Sugalvojome hitchBOT tapatybe, kuri leistų nusakyti kokius hobius hitchBOT turi, jo vardą ir kitus esminius dalykus. Ir taip pat padedame hitchBOT su socialinėmis medijomis – kaip naudoti Twitter, kaip sukurti Facebook tinklapį. Viskas ką mes darome yra susiję su hitchBOT“, konferencijos metu spaudos atstovams teigė Dr. Frauke Zeller. Socialinių medijų supratimas robotui reikalingas ne tik todėl, kad jose šis inovatyvus mechanizmas randa reikiamą informaciją, bet ir todėl, kad siekiama, jog autostopu keliaujantis robotas nuolatos pateiktų kelionės naujienas socialinėse platformose, tokiose kaip Facebook, Twitter bei Instagram.

Autostopu keliaujančio roboto hitchBOT kelionė prasidės šių metų liepos 27 dieną, Kanadoje esančiame menų institute (Institute for Applied Creativity at the Nova Scotia College of Art and Design) ir baigsis, planuojama, Vankuveryje. Tikimasi, jog robotas nukeliaus 6,158 kilometrų atstumą.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *