Robotika.lt

Robotas Crabster tyrė Pietų Korėjos kelto Sewol nuolaužas

Robotika.lt 3 liepos, 2014 Robotai mokslui
Vandens pasaulis mokslininkus įkvėpė suprojektuoti robotą–vėžiagyvį, galintį panerti į tam tikrą vandens gylį. Novatoriškas įrenginys Crabster CR200, kurio testavimas vandenyje pradėtas 2013 metų liepos mėnesį, greitai pateisino išradėjų lūkesčius, o visai neseniai dar kartą įrodė savo galimybes.

Vandenyno dugną pasiekti galintį robotą Crabster sukūrė Korėjos laivų bei vandenynų tyrimų ir technologijų institutas (angl. Korea Research Institute of Ship and Ocean Engineering). Robotas suprojektuotas atsižvelgiant į struktūrinius vėžiagyvių požymius. Mechaninis vandens pasaulio atstovas Crabster turi šešias kojas, o dvi jų atlieka tikslingas čiuptuvų funkcijas.

Remiantis pažangiausiomis technologijomis sukurtas Crabster naudoja novatorišką navigacinį prietaisą, kurio dėka sugeba aptikti po vandeniu esančius objektus. Robotas skanuoja matomą erdvės lauką, o užfiksuotus vaizdus, per borto kameras, persiunčia valdymo punktui.

Robotas–krabas, dėl gebėjimo pasiekti 200 metrų gylį ir jame efektyviai veikti, nepaisant slėgio sąlygų, stiprių srovių, tamsos, buvo pasirinktas tirti balandžio mėnesį nuskendusio Pietų Korėjos kelto Sewol nuolaužas. Robotas po vandeniu išbuvo 15 valandų ir 36 minutes.

Vandenyno dugną gebančio tirti roboto kūrėjas Bong-Huan Jun spaudai teigė, kad Crabster gali dirbti efektyviau nei narai, nes po vandeniu išbūna ilgiau, mato toliau, be to, neria giliau ir yra atsparesnis išoriniams veiksniams, tokiems kaip slėgis, srovės ir pan.

Tyrimo eigos laikotarpiu robotas buvo paleistas trylika kartų. Pranešama, jog Sewol nuolaužų paieškos metu Crabster taip pat aptiko daugybė kitų laivų liekanų.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *