Robotika.lt

Robotas aštuonkojis (Video)

Robotika.lt 27 spalio, 2014 Robotai mokslui

Yra įvairių robotų judėsenos būdų – važiavimas ratais ar vikšrais, vaikščiojimas dviem, keturiomis ar daugiau kojų.  Neretai robotus konstruojantys mokslininkai ieškodami naujų idėjų atsigręžia į gyvūnijos pasaulį.

Rugsėjį Čikagoje vykusioje Tarptautinėje pažangių robotų ir sistemų konferencijoje Graikijos mokslinių tyrimų ir technologijų fondas pristatė robotą aštuonkojį, galintį plaukti, ropoti jūros dugnu ir net nešti tam tikrus daiktus. Mokslinio tyrimo vadovas Dimitris Tsakiris teigė, jog robotas su aštuoniomis galūnėmis buvo sukurtas, semiantis įkvėpimo iš morfologijos tyrinėjimų bei remiantis išsiskiriančiomis aštuonkojo judėjimo vandenyje galimybėmis.

Roboto korpusas yra pagamintas iš poliuretano, kuris yra išlietas ir suformuotas 3D spausdintuvu. Jis valdomas nuotoliniu radijo būdu bei turi bateriją, kuri leidžia robotui plaukioti apie valandą laiko. Robotui čiuptuvai reikalingi ne tik varomąjai jėgai palaikyti, tačiau ir tam, kad galėtų ropoti vandenyno dugnu bei paimti ir perkelti tam tikrus objektus.

Šis robotas plaukikas pirmiausia buvo tiriamas remiantis dinaminiais modelių skaičiavimais užfiksuojant rankos ir jungiamojo audinio atitikimą ir nurodant įvairių kinematinių parametrų sistemos poveikį. Prieš metus sukurtas robotas aštuonkojis buvo varomas tik plonais silikoniniais čiuptuvais, tačiau tyrėjai, siekdami pagreitinti jo plaukimo greitį, pridėjo tinklus tarp šių galūnių. Nepatobulinta roboto versija be tinklų tarp čiuptuvų nuplaukdavo apie 10 cm per sekundę, o dabar jis nukeliauja pusę savo kūno ilgio (18 cm) per sekundę. Be to šių tinklų pagalba buvo pagerintas ir roboto efektyvumas, lyginant energijos santykį su išvystomu greičiu.

Testuojant šį įšradimą buvo aptarta viena iš galimų naujojo kūrinio panaudojimo funkcijų. Kadangi šiam robo-aštuonkojui plaukiojant jūros dugne jį sekiojo žuvys, galvojama, jog jo pagalba būtų galima stebėti bei prižiūrėti povandeninį pasaulį, nedarant jam žalos. Pasak roboto kūrėjų, kitas jo pritaikymo būdas galėtų būti paieškos ir gelbėjimo operacijos, tačiau tam reikia išvystyti didesnį robo-aštuonkojo plaukimo greitį.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *