Robotika.lt

Robotams skirta Vikipedija. Robotams taip pat reikia interneto

Robotika.lt 27 sausio, 2014 Namų robotai Robotai mokslui
„RoboEarth”, tai tinklas, skirtas robotų bendravimui, kuriame botai galėtų autonomiškai ieškoti žinių ir informacijos. Skamba lyg utopinė idėja iš filmo “Terminatorius”, tačiau greitu laiku šio tinklo veikimas bus pademonstruotais viešai.

Jeigu robotai iš tiesų ketins užvaldyti pasaulį, jiems pirma reikės internetu susirasti ir užsisakyti ilgo veikimo baterijas bei grėsmingai atrodančias dekoracijas, savo mechaniniams kariams papuošti.

Būtent dabar robotai ir turės tokią progą, nes mokslininkai jiems sukūrė nuosavą robotinę „Vikipediją”. Na, gal keistis informacija apie šarvus pramušančią amuniciją ir nebus galima, tačiau robotai galės mainytis darbiniais duomenimis.

Susipažinkite su „RoboEarth“, tinkline tarptautine duomenų baze, skirta robotams, siekiantiems išmokti naujų įgūdžių iš savo kolegų automatonų. Sukurtas mokslininkų iš Eindhoveno universiteto Olandijoje bei keturių kitų Europos universitetų, „RoboEarth“ tinklas kurtas augančiam skaičiui buitinių bei slaugos robotų, pritaikytų pagyvenusių žmonių poreikiams.

„Iš esmės, „RoboEarth“ yra pasaulinis robotų saitynas: milžiniškas tinklas ir duomenų saugykla, kurioje robotai gali dalintis informacija bei mokytis vieni iš kitų, elgsenos ir aplinkos suvokimo“, – teigiama „RoboEarth“ projekto tinklalapyje.

Pavyzdžiui, projekte dalyvaujantis robotas, galėtų užfiksuoti ligoninės palatos vaizdą ir iš jo sudarytą žemėlapį įkelti į „RoboEarth“. Kitas robotas, nesusipažinęs su palatos išsidėstymu ir erdvėmis, galėtų pasinaudoti šiuo žemėlapiu, norėdamas rasti vaistų dėžutę. Robotui nereikėtų be reikalo klaidžioti, atsitiktinai ieškant norimo objekto. Žmonės taip pat galėtų į šią sistemą kelti duomenis, žinoma, prieš tai jų formatą pritaikę robotams. „RoboEarth Cloud Engine“ (dar vadinama „Rapyuta“) sistema taip pat leidžia robotams greitai „iškelti“ sukauptą informaciją į skaitmeninį tinklą, taigi jiems nebereikia tokių didelių vidinio duomenų kaupimo bei apdorojimo pajėgumų.

Siekiama, kad robotai galėtų greičiau ištiesti savo humanoidinę pagalbos ranką, kad jie galėtų lengviau ir efektyviau darbuotis įvairiose aplinkose, bei gebėtų prisitaikyti prie skirtingų situacijų bei darbo sąlygų.

„Šiuo metu problema ta, kad robotai dažnai kuriami tik vienos, specifinės užduoties atlikimui,“ – teigė René van de Molengraftas, „RoboEarth“ projekto vadovas. „Kasdieniai nuolat vykstantys mūsų aplinkos pakitimai paverčia visus užprogramuotus veiksmus beverčiais. Tačiau „RoboEarth“ leidžia robotams nesudėtingai mokytis naujų užduočių bei problemų sprendimo būdų vieniems iš kitų. Visomis jų žiniomis bei patirtimis dalinamasi tarptautiniu mastu centrinėje, internetinėje duomenų bazėje.“



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *