Robotika.lt

Parrot AR.Drone 2.0 – skraidantis robotas žaislas (Video)

Robotika.lt 29 gegužės, 2013 Robotai pramogai
Neįprastų prietaisų mylėtojai puikiai žino prekės ženklą Parrot ir jo lėktuvą AR.Drone su keturiais propeleriais. Būtent, nuo jo ir prasidėjo tokių sistemų populiarumas. Pats žinomiausias pavyzdys – tai opozicinio judėjimo fotografavimas iš oro Bolotnajos aikštėje. Pasitaiko ir žiaurių atvejų, pvz., olandų konstruktorius, kuris savo katiną, partrenktą automobilio, pritaisęs jam keturis propelerius, pavertė skraidančiu objektu.

Parrot AR.Drone tinkamas susipažinti su kvadrokopterių pasauliu. Tuo labiau, kad naujasis modelis Parrot AR.Drone 2.0 valdomas gerokai paprasčiau. Skrisdamas droidas yra stabilus, kas labai svarbu nepatyrusiam pilotui. Nors mikrolėktuvų pilotavimas klasikinėmis konstrukcijomis suteikia daugiau galimybių, tačiau norint įsisavinti visas valdymo funkcijas, reikalauja nemažai kantrybės.

Parrot AR.Drone 2.0 - skraidantis robotas žaislas.1jpeg

Lėktuve AR.Drone 2.0 atsirado „persivertimo funkcija”: jei paspausti ekrano dešinėje mygtuką, jis padarys mirties kilpą. Įdomu, apie kokį čia ekraną kalbama? Taip, šis aparatas valdomas ne specialiu pultu, o įprastu išmaniuoju telefonu.

iPhone’ą ir skraidantį robotą sieja bevielis WI-Fi ryšys, kuriuo ir perduodami videokameros, įtaisytos ant lėktuvo šono, duomenys. Kameros rezoliucija – 1280×720 (HD), leidžia pilotui mėgautis geros kokybės vaizdais iš paukščio skrydžio ir suteikia naujų įspūdžių. O nuotraukas ir video galima iš karto įkelti į YouTube arba Picasa. Taip pat AR.Drone 2.0 lėktuvui siūloma keletas žaidimų

Aparato „smegenys” – mikroprocesorius ir mikroelektromechaninių sistemų rinkinys. Taip pat robote integruota: trijų ašių akselerometras, giroskopas, magnitometras ir slėgio daviklis. Du ultragarsiniai davikliai kontroliuoja aukštį, o slėgio daviklis užtikrina vertikalų stabilumą. Ant lėktuvo dugno pritaisyta kamera kontroliuoja greitį.

Parrot AR.Drone 2.0 - skraidantis robotas žaislas

Į Parrot AR.Drone 2.0 sudėtį įeina du korpusai: kontūrinis korpusas, skirtas skraidyti lauke, turi sumažintą aerodinaminį pasipriešinimą, o korpusas, skirtas skraidyti viduje, apsaugo aparato propelerius nuo pažeidimų.

Tokių aparatų savininkus vienija ” AR.Drone akademija”, kurioje galima peržiūrėti kitų pilotų videomedžiagą ir informaciją apie jų skrydžius (aukštį, greitį, trukmę, koordinates) ir t.t.

Šis Parrot AR.Drone 2.0 nuostabus skraidantis robotas turi daug puikių funkcijų ir galimybių. Įsigiję jį, turėsite įdomų užsiėmimą ir puikiai praleisite laiką.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *