Robotika.lt

Ne tik pramogai. Kitoks dronų panaudojimas

Robotika.lt 1 gruodžio, 2014 Dronai Pramoniniai robotai

Nepilotuojamos oro transporto priemonės daug populiarumo susilaukė dėl to, jog tokios kompanijos kaip „Amazon“ siekia oro robotus panaudoti prekių ir paslaugų srityje , t.y. sukurti robotų-kurjerių armiją. Taip pat akivaizdu, kad robotų technikos šalininkus džiugina įvairios (ir, žinoma, akivaizdžios) robotų galimybės. Vis dėlto, anot specialistų, yra ir tam tikrų neišnaudotų sferų.

Gigaom Structure Connect konferencijoje „3D Robotics“ generalinis direktorius Chris Anderson ir „Autodesk, Inc“ vyresnioji viceprezidentė Amar Hanspal diskutavo šia aktualia tema. Jie apibendrino, jog oro robotai nėra tik mechaniniai prietaisai, skirti naudoti ore, ir jų galimybės yra kur kas platesnės nei gražių peizažų filmavimas.

Chris Anderson teigimu, oro robotai turi prieigą prie dangaus – mažiau jutiminę erdvę, į kurią neretai brangu bei pavojinga siųsti žmones. „Kai oro robotai skraido, jie generuoja didelius duomenų kiekius įvairiomis formomis. Kalbant apie didelių duomenų galimybes – jūs matėte, ką Google nuveikė su gatvių vaizdais. O tai yra dangaus vaizdas. Klausimas tik vienas, ką mes ketiname su juo daryti?“ – konferencijos metu klausė C. Anderson.

„Spaudoje mes girdime apie Amazon knygų pristatymą, o gal picos pasieks jūsų namus… Tai mielas dalykas, tačiau tikras potencialas slypi B2B sektoriuje, pramoninėse sferose,“ – sakė A. Hanspal teigdama, jog matė, kaip efektyviai oro robotai veikia katastrofų zonose, kaip kuria 3D vaizdus.

Visgi labiausiai „apčiuopiama“ idėja, kurią pateikė Chris Anderson ir Amar Hanspal, tapo aktyvesnis oro dronų integravimas į statybų bei žemės ūkio sektorius (taip pat ir kitas dideles pramonės šakas). „3D Robotics“ generalinis direktorius C. Anderson užsiminė apie ketinimą pristatyti „Scan Van“ sistemą, kuri, anot kūrėjo, bus naudinga statybų bei žemės ūkio srityse.

Statybų pramonę ir žemės ūkio sektorių Chris Anderson įvardijo didžiausiomis pasaulio industrijomis, kuriose efektyvus oro robotų panaudojimas būtų ne tik naudingas, bet ir atvertų duris tolimesnei nepilotuojamų oro transportų priemonių integracijai į visuomenę.


Parengta pagal gigaom.com


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *