Robotika.lt

Į Mėnulį jau taikosi ir verslininkai

lrt.lt 5 rugsėjo, 2016 Robotai mokslui

Pasak japonų tautosakos, Mėnulyje gyvena baltasis triušis Hakuto. Todėl toks pavadinimas puikiai tinka japonų komandai, kuri rugpjūčio pabaigoje pristatytą aparatą ketina pasiųsti į mėnulį ir laimėti „Google“ įsteigtą prizą „X“ – keliasdešimt milijonų dolerių. „Hakuto“ tereikia įveikti 15 kitų komandų ir sukonstruoti prietaisą, gebantį Mėnulyje nuvažiuoti pusę kilometro ir perduoti aukštos kokybės vaizdo įrašus.

Kai kurios „Hakuto“ jau yra aplenkusios: amerikiečių „Moon Express“ ir Izraelio „SpaceIL“ jau turi sutartis su privačiomis raketų kompanijomis „SpaceX“ ir „Rocket lab“ dėl skrydžio į Mėnulį kitąmet.

Amerikiečių progresas nestebina, mat Jungtinės Amerikos Valstijos skatina, kad į Žemės palydovą taikytųsi amerikiečių privatininkai. Valdžia pakeitė įstatymus taip, kad šie leistų Mėnulį ar kitą dangaus kūną pasiekusioms privačioms bendrovėms sau pasilikti viską, ką sugebės parsiskraidinti atgal į Žemę.

Žemės palydovas tikriausiai slepia daug itin retų medžiagų. O svarbiausia – iš Žemės nematomoje pusėje turbūt yra sušalusio vandens. Apie jį hipotezę iškėlė vėlesnės robotų misijos. Vanduo suteiktų galimybių pragyventi, nes Mėnulyje žmonės jį galėtų ne tik gerti, bet ir atitinkamomis cheminėmis reakcijomis keisti į deguonį ar net vandenilinį kurą. Apsigyvenus būtų galima užsiimti retų medžiagų eksportu į Žemę.

Todėl dabar apie misijas į mėnulį vėl svarsto verslininkai. Ypač kai bendrovė „SpaceX“ sugeba daugkartinio naudojimo raketomis skraidinti krovinius į tarptautinę kosmoso stotį.

Nesnaudžia ir Europos kosmoso agentūra, kuri planuoja ne tik vėl į Mėnulį pasiųsti žmogų, bet ten jį net ir trumpam apgyvendinti, panašiai kaip kosmonautai apgyvendinami tarptautinėje kosminėje stotyje.


lrt_lt_logo


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *