Robotika.lt

Mažylis Mo – ebolos virusą naikinantis robotas (Video)

Robotika.lt 27 spalio, 2014 Robotai medicinoje

Ligų kontrolės ir prevencijos centro ekspertai imasi visų priemonių, kad ebolos virusas nepasklistų už karantino ribų JAV.  Mažylis Mo (angl. „Little Moe” ) – ebolą naikinantis robotas, naudojamas Teksaso Presbiterionų ligoninėje Dalase, kur buvo užfiksuotas pirmasis ligos atvejis.

Sukurtas Xenex kompanijos (San Antonijas), Mažylis Mo iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tarsi ištrūkęs iš mokslinės fantastikos filmo, bet jį jau naudoja 250 ligoninių išsibarsčiusių po visą JAV. Pramintas ,,mikrobus iškepančiu robotu“ (angl. „germ-zapping robot“) šis unikalus medicininis prietaisas gali skleisti  ultravioletinius spindulius, kurie yra net 25000 kartų stipresni už Saulės. Išskirdamas po 1,5 spindulį per sekundę, kuris apima apie 10 pėdų plotą, jis gali sunaikinti viruso DNR, ant bet kokio paviršiaus.

,,Naikinti ligos sukelėjus ligonio palatoje yra greičiausias ir lengviausias būdas, sumažinti užsikrėtimo tikimybę“, – teigia daktaras Markas Stibičas, vienas iš Xenex kompanijos įkūrėjų. ,,Mūsų klientai teigia, kad naudodamiesi mūsų užpatentuotu robotu, sumažėjo užsikrėtimų infekcinėmis ligomis ligoninėse atvejų. Taip yra dėl to, kad šis prietaisas yra greitesnis, efektyvesnis ir lengviau naudojamas, negu dezinfekcijos kambariai su ultravioletinėmis šviesomis, naudojantys gyvsidabrį.“

Norėdami išsiskirti iš kitų ultravioletinių-dezinfekcijos metodų, Xenex sukūrė savo ,,mikrobus iškepantį robotą“ pasitelkdami inertines ksenono netoksiškas dujas, skirtingai nei gyvsidabrio. Tai ne tik saugesnis dezinfekcijos būdas, bet ir greitesnis. Xenex atstovai pareiškia, kad Mažylis Mo pasitelkdamas ksenoną gali sunaikinti įvairių ligų sukelėjų DNR per 5 minutes, o ebolos, net per 2. Tuo tarpu, naudojant gyvsidabriu paremtas dezinfekavimo priemones, tai gali užtrukti apie valandą.

Roboto veikimas nesudėtingas. Robotas tiesiog atvežamas į palatą, jo operatorius įveda savo prisijungimo kodą  ir palieką aparatą vieną, o Mažylis Mo pats savarankiškai imasi mikrobų naikinimo.

,,Mūsų klientai įrodė, kad naudodamiesi mūsų robotu dezinfekcijai, tokių ligų kaip C. difficile bakterijos sukelto kolito ar MRSA užsikrėtimų atvejų sumažėjo daugiau nei 50 procentų“, – teigė Stibičas. ,,Tik plataus spektro ultravioletinė šviesa yra pajėgi mikroorganizmus pažeisti keturiais skirtingais būdais, kad ligos sukelėjų sunaikinimas būtų užtikrintas. Mūsų užpatentuota ultravioletinės šviesos spinduliavimo ksenonu pagrįsta technologija tikrai išskyrė save iš kitų.“

https://www.youtube.com/watch?v=fVp8COJfmvA



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *