Robotika.lt

Laumžirgis – miniatiūrinis robotas (Video)

Robotika.lt 21 gegužės, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Laumžirgiai – tai įdomūs vabzdžiai, gyvenantys prie telkinių arba upių. Jie yra pailgos formos ir turi dvi poras sparnų, kuriais mojuoja taip greitai, kad gali laisvai plazdenti ore.

Todėl po sėkmingai sukurtos biomimikrijos – sidabrinės žuvėdros SmartBird, inžinieriai iš vokiečių kompanijos Festo, susidomėję laumžirgiu, sukūrė mechanizmą, kuris imituoja jo judesius. Šis mažytis robotas turi ką parodyti. Jis gali plazdenti ore, manevruoti įvairiomis kryptimis ir skraidyti nejudindamas sparnų, panašiai kaip ir tikras laumžirgis. Taigi, Festo kūrėjai pristato savo kūrinį – robotizuotą laumžirgį BionicOpter.

Net pačio didžiausio Odanat’ų (lotyniškai laumžirgis) grupės atstovo, negalima lyginti su Festo pagamintu BionicOpter. Dėl 63 centimetrų sparnų, robotas-laumžirgis labiau panašus į senai išnykusius vabzdžius Meganeura. Kiekvienas BionicOpter sparnų sudarytas iš anglies pluošto, padengto lengva poliesterio membrana, kuri gali susilenkti 90 laipsnių kampu. Roboto- laumžirgio ilgis nuo nosies iki uodegos yra 44 cm. Jo tvirtas ir lengvas korpusas, taip pat mechaninės dalys pagamintos iš aliuminio, poliamido ir terpolimero. Bendras roboto svoris vos 175 gramai.

Laumžirgis - miniatiūrinis robotas 1

Šio „žvėries” viduje įtaisytas ARM architektūros mikrovaldiklis, kuris apskaičiuoja visus parametrus, susijusius su mechaniniu reguliavimu, remdamasis navigacinių daviklių inercijos, greičio ir padėties duomenimis. Būtent šių duomenų pagalba, mikrovaldiklis ir paleidžia servo variklius.

Sudėtingi ir nuoseklūs judesiai, įskaitant sparnų svyravimų dažnį (nuo 15 iki 20 Hz), jų amplitudes ir sukimosi kampus, veikia pagal modelio programinę įrangą. Operatorius kontroliuoja tik skrydžio kryptį. Robotas-laumžirgis veikia su dviem ličio-polimero baterijomis. BionicOpter galima valdyti su išmaniuoju telefonu arba specialiu modelio pultu, veikiančiu 2,4 GHz dažniu.

Kaip teigia Festo kūrėjai, robotui BionicOpter nereikia lenktis į priekį, kad pereitų į horizontalią padėtį. Jis sugeba manevruoti į viršų ir apačią, pirmyn ir atgal, o, taip pat ir į šonus.

Perduodant elektros srovę per keturis roboto „raumenis”, jo galva gali sukinėtis iš vienos pusės į kitą, o uodega judėti į viršų ir apačią. Vidinio ir išorinio skrydžių stabilumą užtikrina automatinio reguliavimo svyravimų realiu laiku ore, sistema.

Tačiau nėra jokių žinių, kad robotas-laumžirgis būtų naudojamas kokiems nors tikslams. Tiesiog Festo kūrėjai labai mėgsta kurti robotus-vabzdžius, valdomus distanciniu pultu. Taigi, prie jų robotizuotų vabzdžių kolekcijos prisidėjo dar vienas puikiai sukurtas robotas-laumžirgis BionicOpter.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *