Robotika.lt

Ką mums atneš 2016-ieji? 8 technologijos, kurios bus dėmesio centre (Video)

15min.lt 7 sausio, 2016 Robotikos ateitis
futurismtechnologies.com nuotr.

Technologijos dažniausiai progresuoja ne tada, kai pristatomos inovatyvios idėjos, o kai tampa pritaikomos kasdieniniame žmonių gyvenime. 2015 m. matėme daug proveržio atvejų – virtualūs asistentai įsigyveno mūsų namuose ir išmaniuosiuose telefonuose, o superkompiuteriai ėmė dirbti kalbų vertėjais ir gydyti vėžį.

Šįmet matysime daug naujovių: nuo smalsumą patenkinančių prototipų iki vartotojus pasieksiančių galutinių įrenginių. Mashable.com aprašo 8 technologijas, kurios šįmet bus dėmesio centre.

Dirbtinis intelektas

Dešimtmečius dirbtinis intelektas buvo geriausiai suprantamas tik mokslinės fantastikos kūrėjams. Paprasti žmonės su dirbtinio intelekto sistemomis nesusidurdavo, tačiau nuo 2011 m. viskas pamažu ėmė keistis, kai „Apple“ pristatė virtualią asistentę „Siri“, o 2015 m. jau matėme kompiuterių algoritmais paremtų programų proveržį.

2016-aisiais „Apple Siri“, „Google Now“, „Amazon Alexa“ ar „Windows Cortana“ ir toliau tobulins produktus. Technologijų bendrovės sujungs taškus tarp išmanių namų, biurų, išmanių telefonų ir asistentų, tad netrukus telefonais galėsime programuoti kavos aparatus ir gauti patarimus iš telefonų.

Tuo pat metu galingiausios dirbtinio intelekto mašinos, pavyzdžiui, „IBM Watson“, padės pasaulio lyderiams spręsti problemas. Šios dirbtinio intelekto mašinos pasiūlys pagalbą pristatydamos sprendimus, padarytus remiantis milžiniška skaičiavimo galia apdorojus protu sunkiai suvokiamus duomenų kiekius.

Pažangios medžiagos

Proveržis medžiagų mokslo srityje nulems, iš kokių medžiagų bus pagaminti mūsų ateities telefonai ir kokios bus ateities namų pramogos.

Tarp svarbiausių šios srities naujovių patenka perdirbamas termoplastikas – panašus į tą, kuris naudojamas išmaniųjų gamyboje. Perdirbamas termoplastikas gali pakeisti formą jį paveikus kitoms medžiagoms, pavyzdžiui, rūgštimi. Perdirbamo termoplastiko naujovės gali būti pristatytos jau šių metų išmaniuosiuose.

Sulauksime ir ekrano technologijų patobulinimų, ypač naudojamų telefonų gamyboje. „Corning“ pristatys naujos kartos „Gorilla Glass“ stiklą, analogiškas medžiagas parodys ir konkurentai iš Japonijos.

O lūkesčiais apaugęs grafenas – atomo storio itin laidi medžiaga – jau gali patekti į praktinio pritaikymo zoną, nes mokslininkai pagaliau išsiaiškino, kaip grafeną pagaminti pigiau. Galbūt šįmet pamatysime pirmąjį grafenu paremtą procesorių?

Išmanūs objektai

Šįmet žmonės praleis mažiau kalbėdami apie daiktų internetą ar išmaniuosius namus ir susitelks į išmaniuosius objektus – kasdieninius produktus, kurie turės duomenų apdorojimo galią ir bus prijungiami prie interneto.

Jie prisijungs per Wi-Fi ar Bluetooth tiesiogiai per telefonus ar valdymo centrą ir vizualiai niekuo nesiskirs nuo įprastinių, tačiau tokie puodeliai, durų rankenos, kėdės ir kt. taps išmanūs.

Dauguma įrenginių tiesiog pasakys, kiek laiko yra naudojami ir kada, o ši informacija padės žmonėms daiktus geriau pritaikyti prie įpročių ir stebėti, kaip juos naudoja kiti (pavyzdžiui, biure).

Robotika

Kol egzistuos filmai, tokie kaip „Žvaigždžių karai“, būsime nepatenkinti savo robotais, nes skirtumas tarp lūkesčių ir realybės bus per didelis.

2016 m. matysime pažangių namų ir šeimos robotų kaip „Jibo“, taip pat pažangūs robotai, kaip „Pepper“, vis dažniau atsidurs biuruose.

https://www.youtube.com/watch?v=3N1Q8oFpX1Y

Tuo pat metu daugės ir namų apyvokos darbus palengvinančių robotų, tačiau įrenginių kaip C3PO ir BB-8 iš „Žvaigždžių karų“ dar reikės laukti ne vienerius metus, jei ne dešimtmečius.

Virtuali realybė

Žurnalo „GameON“ nuotr./Virtualios realybės akinių „Oculus Rift“ demonstracijai kūrėjai naudojo naujos kartos prototipą

Šie metai bus didžiausias virtualios realybės testas. Milijonai vartotojų praleido šventes išpakuodami pirmuosius virtualios realybės įrenginius. Greičiausiai buvo ir nusivylusių – nors įdomaus VR turinio yra, jis labai ribotas.

Šįmet galiausiai bus pristatyta galutinė „Oculus Rift“ versija, kurią galima apibūdinti kaip „naujo lygio istorijos pasakojimą“. Įsivaizduokite, kad ne tik matote VR turinį, bet ir esate jo istorijos dalimi. Taigi vietoje IMAX naudositės You-MAX – įspūdinga technologija, kuri reaguos į jūsų fizinį buvimą.

Žinoma, toks VR turinys kurį laiką bus itin brangus ir įkandamas nedaugeliui.

Biotechnologijomis paremta sauga

Praėjusiais metais matėme keletą biometrinės saugos projektų, įskaitant ir galiausiai praktiškai pritaikomas „Apple“ ir „Samsung“ pirštų atpažinimo funkcijas ir kiek nuviliančias gestų atpažinimo sistemas.

Geriausiai iš jų atrodo veido atpažinimo programinė ir techninė įranga „Windows 10“ paremtose sistemose.

„Windows Hello“ neveikia be „Intel Real3Dcamera“, tačiau kai ji veikia, veikia be trūkumų.

https://www.youtube.com/watch?v=1AsoSnOmhvU

Šįmet matysime vis daugiau kompiuterių su „Windows Hello“, o kitos technologijų bendrovės pereis nuo slaptažodžiais paremtų sistemų į biometrinės saugos sistemas.

Dronai

Nauji dronų registracijos įstatymai įvairiose šalyse gali šiek tiek pristabdyti rinkos plėtrą, tačiau šįmet tikimasi išvysti dar vieną proveržį. Bus vis daugiau dronų, kurie galės pernešti žmones, o maži dronai taps naujais masiniais vaikų žaislais.

Pirmieji komerciniai prekių pristatymai, tokių bendrovių kaip „Amazon“ ar „Wallmart“, turėtų būti įvykdyti jau šįmet.

Išmanios riedlentės

Išmanioms riedlentėms (hooverboards) 2015-ieji nebuvo labai sėkmingi – nors užsienio šalyse jų pardavimas sparčiai augo, buvo pranešimų apie gaisrus ir žmonių traumas.

Tačiau jų populiarumas neblėsta ir per šių metų pabaigos šventinį sezoną turėtume išvysti vis daugiau „Segvėjų“ ir kitų išmanių įrenginių su saugiomis patikrintomis baterijomis ir pagerintu funkcionalumu.


15min



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *