Robotika.lt

Ką moka vienas iš pačių pigiausių, namų naudotojams skirtų 3D spausdintuvų „Anet A6“ (Video)

Technologijos.lt 28 lapkričio, 2016 Pramoniniai robotai

3D spausdinimas jau daugelį metų yra naudojamas įvairiose pramonės šakose, tačiau platesnį šios technologijos pritaikymą labai ilgai varžė ištisus dešimtmečius galioję įvairūs patentai. Vis dėlto vos tik šie patentai tapo viešai prieinami, 3D spausdintuvų gamybos ėmėsi daugybė bendrovių.

Žinoma, konkurencija taip pat gerokai atpigino šios technologijos pritaikymą, o 3D spausdintuvai, kurie spausdina naudodami įvairaus tipo plastiką, tapo įperkami praktiškai kiekvienam norinčiam. Šiuo atveju itin džiugina ir tas faktas, kad 3D spausdinimo rinka pastaruoju metu itin susidomėjo ir kinai.

3D spausdintuvus itin aktyviai pardavinėja ir Lietuvoje įsikūrusios elektroninės parduotuvės, tačiau kol kas pastarosios su kinais konkuruoti tikrai negali. Nors vietiniai ir mažai kam pasaulyje žinomi Kinijos gamintojai kol kas dar negali pasiūlyti 3D spausdintuvų, naudojančių kur kas labiau pažangias spausdinimo technologijas, bet plastiką naudojančių 3D spausdintuvų srityje jie tampa vis labiau nebepavejami.

Pavyzdžiui, kiniškas 3D spausdintuvas „Anet A6“ yra ne tik itin optimalių matmenų (400 x 400 x 480 mm), tačiau taip pat gali spausdinti naudodamas ABS, PLA ir HIPS plastikus. Šiuo atveju įdomu yra ir tai, kad „Anet A6“ planuojamo atspausdinti modelio brėžinį galima sukurti naudojant tiek „Windows“, tiek „Linux“, tiek „Mac“ operacines sistemas. Be to, itin svarbu pabrėžti ir tai, kad su „Cura“ programine įranga sukurtas brėžinys vėliau gali būti atspausdintas tiesiog naudojant microSD kortelę, todėl darbui su „Anet A6“ nėra reikalingas nei kompiuteris, nei interneto ryšys.

Dideliu šio 3D spausdintuvo privalumu taip pat tampa ir jo korpuse integruotas LCD ekranas, kuriame spausdinimo metu yra pateikiamos ne tik svarbiausios „Anet A6“ darbinės charakteristikos, bet ir paties spausdinimo progreso eiga. Galiausiai optimistiškai nuteikia ir tokios „Anet A6“ techninės ypatybės, kaip spausdinimui naudojamas žingsninis variklis, pasiekiamas 40 – 120 mm/s spausdinimo greitis bei užtikrinimas 0,012 mm X,Y bei 0,004 mm Z ašių pozicionavimo tikslumas.

Kaip su juo spausdinami daiktai, galite pamatyti šiuose siužetuose:


technologijos.lt



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *