Robotika.lt

Įspūdingiausi 2014 metų dronais nufilmuoti vaizdai

Robotika.lt 22 gruodžio, 2014 Robotai ir menas Robotai kine

Šie metai buvo ypač gausūs įspūdingais oro dronų užfiksuotais gamtos ir miestų peizažais.  Svetainė Smithsonian.com atrinko geriausius iš geriausių robotinių skraidyklių 2014-aisiais nufilmuotus vaizdus.

Nors dronai, visų pirma buvo kuriami karybos tikslais, tačiau jie greit atrado savo nišas ir kitose srityse – nuo kovos su brakonieriais, stebint saugomas teritorijas, iki siuntų pergabenimo. Jie taip pat tapo populiarūs tarp keliautojų bei nuotykių ieškotojų ir net sukūrė naują dronų kelionių video žanrą.

„Dronai mums suteikia naują, iki šiol nematytą vaizdo perspektyvą,“ – teigė Janas Hiersemenzelas, TravelByDrone.com įkūrėjas, svetainės, skirtos kuruoti internete talpinamiems oro dronų užfiksuotiems vaizdo įrašams. „Matėme vaizdus iš kosminių palydovų ir matėme vaizdus nuo žemės, tačiau kažkur per vidurį egzistavo spraga, kuri pagaliau užpildoma. Tai visiškai naujas požiūris“ Prieš filmuoti gebančius dronus, filmų kūrėjai, norėdami užfiksuoti vaizdus iš oro, privalėjo naudotis sraigtasparniais – tačiau sraigtasparniai nėra tokie mobilus kaip dronai, o taip pat jie gerokai brangesni. Dabar su dronais filmų kūrėjai gali nesunkiai užfiksuoti vaizdus iš dangaus. Hiersemenzelis teigia, jog technologinio meistriškumo ir meninės vizijos sąjunga yra esminis iš ties gero dronų video pagrindas.

Nepaisant nepalankaus įstatyminio reglamentavimo bei saugumo susirūpinimų, nėra jokių požymių, jog filmavimas dronais mažintų apsukas. 2015-aisias Niujorke net bus organizuojamas pirmasis pasaulyje dronų filmų festivalis. O kol kas siūlome paganyti akis šių metų gražiausius dronų užfiksuotus kadrus.

„Solstice“, Aliaska — Ben Sturgulewski/SturgeFilm

„Solstice“ (liet. „Saulėgrįža“) klipe matomi platūs laukinės Aliaskos vietovių vaizdai, vasaros saulėgrįžos išvakarėse.

Strynsvatn, Norvegija — Kai Jonny Thue Venøy

Jaudinantys kadrai iš Norvegijos, vaizduojantys natūralų Stryno ( vakarų Norvegijos pakrantės, žinomos dėl savo masyvių kalnų bei įstabių ledynų) fjordų grožį.

Koh Yao Noi, Tailandas — Philip Bloom

Filmų kūrėjo Philipo Bloomo oro dronas įamžino pritrenkiančius Tailando salos Kah Yao Noi vaizdus. Bloomas pirma neplanavo filmuoti vaikus, tačiau vietiniams vaikams taip patiko dronas, jog jie persekiojo jį visur, kur tik šis nuskristų.

Svalbard, Aukštoji Arktis — Peter Cox

Fotografas Peteris Coxas užfiksavo stulbinančius Arkties aukštynų vaizdus. Vietovės aukštis sukėlė keletą drono pilotavimo problemų, dėl to Coxui buco sunku naudotis jo GPS navigacijos funkcijomis. Nepaisant to, gautieji kadrai vaizduoja nepakartojamus peizažus, kurių dauguma iš mūsų turbūt niekada neišvys savo akimis.

Bárðarbunga ugnikalnio išsiveržimas, Islandija — DJI Feats

Lapkritį, kada Islandijos Baderbunga ugnikalnis spjaudėsi liepsnomis, Ericas Chengas, dronų oro vaizdų kūrimų besiverčiančios kompanijos DJI vadovas, ir fotografas Raganaras Th. Sigurdssonas nusprendė šią chaotišką gamtos stichiją užfiksuoti patys. Naudodamiesi Phantom 2 dronu ir GoPro kamera, vyriškiai priartėjo taip arti ugnikalnio, jog nuo karščio ištirpo drone naudota minėtoji vaizdo kamera. Užfiksuotieji vaizdai nepakartojami, ypač žinant, jog parduotuvėje pirktas dronas nekainavo nei 1000 dolerių. Neįtikėtina, tačiau didžioj dalis gražiausiais pripažintų 2014-metų dronų nufilmuotų vaizdų ir buvo užfiksuoti būtent Phantom 2 skraidyklės bei GoPro vaizdo kameros pagalba. Taigi, įspūdingų  vaizdų fiksavimas iš oro yra kur kas labiau prieinamas malonumas, negu daug kas gali pamanyti.

Space Needle bokštas, Sietlas — Michael Rusch

https://www.youtube.com/watch?v=oqwwrG9-uX4

Amazon darbuotojo nufilmuotas klipas iš arti pažvelgia į žymiausią Sietlo simbolį – Space Needle bokštą. Šis video sulaukė dėmesio ne tik iš nuostabių peizažų mėgėjų. Po filmavimo video autorių aplankė Sietlo policija, gavusi skundą iš Space Needle bokšto apsaugos darbuotojų. Nors didelio konflikto nekilo, tačiau šis atvejis iškėlė daug klausimų dėl dronų naudojimo virš gausiai apgyvendintų urbanizuotų vietovių.

Serengetis — Will Burrard-Lucas

https://www.youtube.com/watch?v=GSJGqtHZxCU

Dronai yra kur kas tylesni ir labiau manevringi nei tradicinės oro filmavimo priemonės, todėl jie leidžia filmų kūrėjams ir fotografams išplėsti laukinės gamtos vaizdų fiksavimo galimybes. Naudodamasis savo sukurtu nuotolinio valdymo „BeetleCopter“ dronu, Lucasas praleido dvi savaites iš padangių filmuodamas Serengečio gamtą.

Laiškai iš Pripetės, Černobylis — Danny Cooke

Pirmieji oro dronų užfiksuoti kadrai iš Pripetės, Ukrainos miesto vaiduoklio, esančio už 3 kilometrų nuo Černobylio atominės elektrinės katastrofos vietos. Cooko nufilmuoti vaizdai atskleidžia jau daugelį metų žmogaus rankų nepaliestus post-apokaliptinius peizažus. Tiesa, pastaraisiais metais vis gausėja į šį miestą vaiduoklį užsukančių katastrofų turistų skaičius. Pripetė jiems tapo tarsi pramogų parku.

Pekinas iš viršaus — Trey Ratcliff

Naudodamasis dronu, Trėjus Ratcliffas užfiksavo nuostabius Pekino vaizdus iš oro, įskaitant ir nepakartojamus peizažus virš Uždraustojo Miesto, senovės Kinijos rūmų komplekso, šalia kurio įsikūrę aukšto saugumo valstybiniai pastatai. Kinų saugumo pareigūnai konfiskavo Ratcliffo GoPro vaizdo kamerą, tačiau po kelių dienų grąžino ją oro uoste, prieš vyriškiui išskrendant namo į savo gimtąją Naująją Zelandiją.

Mongolija — Tim Browning

Timo Browningo padangių Mongolijos vaizdai buvo užfiksuoti per dvi dienas, tik ką prieš ankstyvo žiemos sezono sniegui užklojant visą šalį.


Parengta pagal smithsonianmag.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *