Robotika.lt

IBM žada dirbtinio intelekto revoliuciją

Robotika.lt 21 spalio, 2016 Dirbtinis intelektas

Programos, paremtos giliojo mokymosi metodu, yra šių laikų dirbtinio intelekto (DI) variklis. Dauguma jų buvo palaikomos įprasta kompiuterine įranga. Tačiau dabar situacija gali keistis.

Didžiosios kompanijos – „Google“ ir „Intel“ – vis daugiau dėmesio skiria tam, kad būtų sukurtos mikroschemos, skirtos būtent „giliajam mokymuisi“. Kompanija IBM šiuo metu jau testuoja mikroschemą „TrueNorth“, kuri paremta žmogaus smegenų veikimu.

Giliojo mokymosi galimybės slypi algoritmuose, kuriuos sudaro simuliuojami silicio neuronai. Dirbtinių neutronų tinklai gali apdirbti itin didelius duomenų srautus ir taip gerinti savo „sugebėjimus. Pavyzdžiui, atpažinti žmonių veidus, išmokti kalbas ir pan. Dauguma „Google“, „Facebook“, „Amazon“ ar „Microsoft“ produktų naudoja tokius algoritmus.

IBM atliko tyrimus ir nustatė, kad giliojo mokymosi algoritmai gali būti palaikomi ir į smegenis panašia mikrcoschema. „TrueNorth“ dizainas turi padėti neuromorfinėms mikroschemoms geriau atkartoti žmogaus smegenis.

Taip pat teigiama, kad mikroschema bus kur kas energetiškai efektyvesnė ir naudos apie 70 milivatų energijos.

„Mūsų atradimas gali atversti naują puslapį, tobulinant giliojo mokymosi algoritmus ir jų efektyvumą“, – sako IBM Research-Almaden mokslininkas Dharmendra Modha.

Tiesa, mokslininkų teigimu, tokios smegenis kopijuojančios mikroschemos bus naudingos tik tada, kai pavyks visiškai įrodyti jų naudą giliojo mokymosi procese, o to padaryti kol kas nepavyko.


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *