Robotika.lt

„Germanwings“ katastrofa – bepilotės sistemos galėtų padėti išvengti panašių nelaimių

Robotika.lt 30 kovo, 2015 Dronai

Bepilotės valdymo sistemos gali būti priemone, padėsiančia apsisaugoti nuo panašių nelaimių, kaip kompanijos „Germanwings“ lėktuvo Airbus A320 katastrofa, įvykusi šios savaitės pradžioje, Alpėse.

Naujienų portalo News.Sky.com kalbintų aviacijos ekspertų teigimu, bepilotės orlaivių valdymo sistemos, naudojamos dronų technologijose, pavojaus atveju galėtų leisti ant žemės esančiam personalui perimti orlaivio kontrolę, taigi lėktuvo pilotai nebeturėtų visiško savarankiškumo.

Manoma, kad Andreas Lubitzas, antrasis 4U9525 skrydžio iš Barselonos į Duseldorfą pilotas, tyčia sukėlė lėktuvo kritimą. Psichologinių problemų kamuojamas vyras kartu su savimi pražudė 150 žmonių. Anot ekspertų, technologinė pažanga suteikia vilčių, jog panašios katastrofos daugiau niekada nebepasikartos.

Tokios bepilotės lėktuvų valdymo sistemos jau egzistuoja, leidžiančios juos kontroliuoti nuo žemės, tačiau kol kas jos apribotos iki panaudojimo kariniams tikslams ir komerciniams skrydžiams dar nepritaikytos.

Tačiau šioje srityje nestovima vietoje. 2009-aisiais JAV kompanija Honeywell užpatentavo sistemą, leidžiančią nuotoliniu būdu valdyti komercinio lėktuvo pilotų kabiną. Tiesa, pasak ekspertų, praeis dar nemažai metų, kol panaši, patobulinta sistema galės būti pritaikyta keleiviniuose lėktuvuose.

Mischa Dohler, Londono Karaliaus koledžo Telekomunikacijų Tyrimų Centro vadovė, teigė, jog visos reikiamos ryšio bei duomenų perdavimo technologijos jau egzistuoja, todėl tokia bepiločio valdymo sistema yra reali. Tai tik kainos klausimas.

Ekspertės teigimu, aviakompanijoms reikėtų tik susimokėti už infrastruktūrą bei sistemos aptarnavimo planą – panašiai kaip mokame už vartojimo planą mobiliesiems telefonams. Dohler pridūrė, kad oro linijos turi pačios nuspręsti, ar jos ryšis investuoti į tokias technologijas ir užtikrinti didesnį skrydžių saugumą.


Parengta pagal cityam.com ir skynews.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *