Robotika.lt

„Chase“ – robotinės gaudynės (Video)

Robotika.lt 31 gruodžio, 2013 Robotai pramogai Robotiniai žaislai
Su „Chase”, naująja Romotive kompanijos Romo platformos funkcija, vaikai ir suaugusieji gali išmokyti robotą sekti pasirinktą objektą. Veidų atpažinimas, taip pat ne už kalnų.Laikydamas rankose žalią balioną, Kelleris Rinoudo vaikšto po kambarį, o mažas, besišypsantis robotas jį seka.

Rinoudo sustoja ir pakeičia ėjimo kryptį – robotas padaro tą patį. Tuomet Rinoudo išmeta balioną, o robotas linksmai nurieda link jo.

Tai Romo, pirmasis San Franciske įsikūrusios Romotive firmos produktas. 150 dolerių kainuojantis robotas, naudojasi iPhone telefonu, kaip savo „smegenimis“. Romo varomas telefono mikroprocesorių energija. Vartotojas pritaiso iPhone prie jungties ant roboto pagrindo ir naudodamasis kitu iOS prietaisu, valdo Romo Wi-Fi tinklu, specialia programine įranga. Tai suteikia daug smagių akimirkų, nustebinant savo katę, rengiant video pokalbius su savo draugu ar mokantis programuoti.

Robotu prekiaujama jau dvejus metus, tačiau Romo dar niekad nesugebėjo sumaniai ir autonomiškai persekioti judančius objektus. Tą geba daryti tik keletas robotų ir dažniausiai tai nebūna tokie maži vartotojų klasės prietaisai. Tačiau dabar Romotive pristato „Chase“, naują savybę, kuri suteikia Romo galimybę išmokti atpažinti spalvotus objektus ir sekti juos, kad ir kur jie keliautų.

Rinoudo, vienas iš Romotive įkūrėjų, bei kompanijos generalinis direktorius, teigė, jog buvo sudėtinga kurti naujas regos technologijas, skirtas leisti Romo imtis veiksmų, priklausomai nuo matomų vaizdų.

„Matyti“, žinoma, nėra tinkamiausias žodis. Tačiau robotas naudojasi iPhone kamera, kuri jam yra lyg savotiška akis. Rinoudo ir jo kolegos išsiaiškino, kaip Romo suteikti gebėjimą imtis savarankiškų veiksmų.

„Chase“ – pirmasis to pavyzdys. Vartotojai gali išmokyti Romo atpažinti atskiras spalvas ir kuomet robotas tai įvykdo, jis ima sekti tą spalvą turintį objektą. Kodėl? Todėl, kad tai linksma ir todėl, kad tai yra pirmasis žingsnis prie platesnio šios vizualinės technologijos panaudojimo.

Būtent todėl kompanija ir sulaukė 6,5 milijono dolerių finansavimo bei buvo teigiamai įvertinta kai kurių garsiausių mažmenine skaitmeninių technologijų prekyba užsiimančių įmonių. Rinoudo teigė, jog Brookstone, internetinė dovanų parduotuvė, užsisakė tūkstančius Romo robotų, taip pat ir Apple.com greit pradės jų prekybą – visą tai pačiu laiku prieš didžiąsias metų šventes.

Rinoudo teigė, jog Romotive sieks kurti robotines funkcijas, kurios palengvintų ir paįvairintų Romo naudojimą; vaikams palengvinti mokymąsį programuoti, suaugusiesiams, kuriems patinka žaisti su technologine įranga – sąveikavimą su technologija. „Mes susitelkę į robotinės technologijos išvedimą iš laboratorijų,“ – teigė Rinoudo. „Norime padaryti ją labiau prieinamą.“

Kol kas Romo yra žaislas, kuris, kaip tikisi kompanija, paskatins galybę vaikų mokytis programuoti. Pagrindinė Romo programinė įranga sukurta tam, kad vaikai galėtų išmokti pagrindinių programavimo įgūdžių, tačiau tai pateikiama lyg žaidimas. Tai intuicija besiremianti ir nereikalaujanti jokių ypatingų vartotojo gebėjimų platforma. Vartotojai mokosi žaisdami su Romo.

Ar gebėjimas vaikytis žalią kamuolį pakeis pasaulį? Ne pats savaime. Tačiau Rinaudo sutiko daugybė vaikų, kuriuos ši roboto savybė sužavėjo. Vaikams smagu žinoti, jog sukūrė kažką ypatingo.

Su laiku Romo galbūt galės atpažinti veidus ir tuomet, Rinoudo nuomone, vaikai galės išmokyti robotą atlikti tam tikras užduotis, pamačius tam tikrą žmogų. Galbūt robotas netgi palaikys glaudesnius ryšius su savo šeimininku nei svetimais žmonėmis.

Originalus straipsnis:

http://news.cnet.com/8301-11386_3-57611233-76/that-little-robot-is-chasing-me-how-cool-is-that/


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *