Robotika.lt

Burnoti ir žodžių loto mėgstantis robotas (Video)

Robotika.lt 5 gegužės, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai
Susipažinkite su Viktoru. Iš jo galite nesitikėti draugiškų pašnekesių. Carnegie Mellon Universiteto sukurtas nuotaikingas robotas žaidžia žodžių loto. Jam tai sekasi ne itin gerai, o visą tai puikiausiai atspindi jo riebios frazės, skirtos žmogiškiesiems žaidimo oponentams.

Žodžių loto gali suteikti daug sveiko azarto ir emocijų, tačiau kaip yra su robotais? Carnegie Mellon Universiteto robotikos departamentas sukūrė robotą vardu Viktoras, gebantį žaisti žodžių loto, nors ir ne meistriškai. Tačiau tai jo nesulaiko nuo oponentų kaltinimo dėl savo nesėkmių.

Viktoras turi galvą su animuotu veidu, jo nosį pabalnoję akiniai, jo plaukai šviesus, roboto stiklo pluošto kūną puošia koledžo emblema, tačiau jam trūksta rankų. Jis gali judėti, žiūrėti virš žaidimų lentos ir kalbėti su žmonėmis. Jis sėdi Carnegie Mellon Universiteto kompiuterijos mokslų pastate ir laukia kol kas nors pasiūlys sužaisti žodžių loto. Tik nesitikėkite iš jo draugiškos kompanijos.

Robotas dažnai naudoja tokias įžeidžias frazes kaip „Tau sekėsi prasčiau, nei CMU studentui per vakarėlį“, ir „Esu matęs ir geresnių kombinacijų, tik ne iš tavęs“. Nors Viktoras gal ir nepasižymi geromis manieromis, tačiau robotas vis tiek traukia žmonių dėmesį. Smalsu sužinoti, kas šįkart išsprūs iš jo burnos.

„Jis siaubingas žaidėjas“ – teigė CMU robotikos profesorius Reidas Simmonsas. „Kurdami Viktorą, mes bendradarbiavome su menų departamentu, siekdami jam suteikti skirtingų nuotaikų gebėjimą. Kuomet jis pirmauja, juo nuotaika pakili. Kuomet pralaimi – ima pykti, įžeidžiai kalbėti ir zyzti.“

Kol žmonės pagal žaidimo taisykles gali naudotis visais žodyno žodžiais, vargšas Viktoras žino tik 8 592, paimtus iš knygos „Šerloko Holmso Nuotykiai“. Šią knygą Simmonsas mėgo skaityti paauglystėje.

Simmonsas ir jo komanda sukūrė Viktorą 2009 metais, kad tirtų žmogaus ir roboto sąveiką. Siekta sukurti robotą, kuris primintų kompanioną, o ne indaplovę ar skrudintuvą. Nors yra tekę matyti įvairių robotų, nuo šokančių aplink stulpą ir gebančių demonstruoti pelėsių emocijas, tačiau „ožiuotis“ gebantis robotas yra tikra naujiena.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *