Robotika.lt

Autonominiai golfo vėžimėliai stebino Singapūro pėsčiuosius (Video)

Robotika.lt 16 spalio, 2015 Robotiniai automobiliai

„Autonominės transporto priemonės šaligatvio erdvę dalinosi su pėsčiaisiais šešių dienų eksperimente, vykusiame viešame Singapūro sode,“ – rašo MIT naujienų apžvalgininkas Larry Hardesty.

Rugsėjo mėnesį vykusioje Tarptautinėje sumanių robotų ir automatikos konferencijoje, MIT mokslinių tyrimų ir technologijų (SMART) aljanso nariai Singapūre apibendrino šešių dienų eksperimento rezultatus. Bandymas buvo vykdomas Singapūro viešajame parke, kuriame autonominiai golfo vėžimėliai transportavo penkis šimtus turistų aplinkiniais keliais, užimtais pėsčiųjų, dviratininkų, o kartais ir lengvųjų motorinių transporto priemonių.

Eksperimento metu taip pat buvo išbadyta ir internetinė užsakymų sistema, kuri suteikė galimybę lankytojams suplanuoti „paėmimą“ ir „išleidimą“ bet kurioje iš dešimties numatytų stotelių. Maršrutus prie keliautojų norų priderinti savaeigiai golfo automobiliai turėjo savarankiškai.

„Norėtume robotizuotus automobilius naudoti tam, kad transportas taptų prieinamas visiems. Esminė idėja yra tokia, kad jeigu kažkam reikia transporto, tiesiog reikia užpildyti užsakymo blanką, naudojant išmanųjį telefoną arba kompiuterį, ir mašina atkeliaus“, teigia Andrew and Erna Viterbi profesorė Elektros inžinerijos ir kompiuterių mokslo katedroje, MIT departamente bei vyresnioji raporto, pristatyto konferencijoje, autorė Daniela Rus.

Siekdami išanalizuoti lankytojų požiūrį į autonominius golfo automobilius, mokslininkai paprašė eksperimente dalyvavusių asmenų užpildyti trumpas anketas, su klausimais apie patirtį keliaujant savaeigiu automobiliu. Maždaug 98 procentai respondentų atsakė, jog vėl naudotųsi autonominių golfo vėžimėlių paslaugomis, o 95 procentai teigė, kad jeigu tokia transporto technika taptų pastovi, jie vėl lankytųsi Singapūro soduose.

„Važiuoti golfo vežime buvo neįtikėtina. Jis važiavo visur, ir sugebėjo išvengti visų kelyje pasitaikančių kliūčių, kurių mes specialiai sukūrėme. Be to, kliūčių priemonė išvengė be jokių sudėtingų manevrų“, sakė Carnegie Mellon universiteto profesorius Matt Mason, bendradarbiavęs ne tik kuriant autonominį golfo automobilį, bet taip pat tapęs eksperimento dalyviu.

Vienintelis golfo vėžimėlio trūkumas – greitis (24 km/h), tačiau pasak D. Rus šis trūkumas iš tiesų nėra reikšmingas, priešingai, senyvo amžiaus žmonėms galėtų tapti privalumu.

„Jeigu pagalvotumėte kam reikalingos tokios transporto priemonės… Jis pakankamai greitas vyresnio amžiaus gyventojams, kurie nebeturi vairuotojo pažymėjimo ir gyvena ypatingose vietovėse, kur, pavyzdžiui, draugas gyvena tik už mylios, tačiau eiti vis tiek pernelyg toli. Netgi jeigu pagyvenę žmonės norėtų vykti pas daktarą ar apsipirkti, atstumą jie įveiktų patogiai ir pakankamai sparčiai,“ – patikina Daniela Rus.


Parengta pagal news.mit.edu



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *