Robotika.lt

3D spausdintuvu iš gyvų ląstelių pirmą kartą sukurtos realaus dydžio ausys

15min.lt 17 vasario, 2016 Robotai medicinoje

Mokslininkai pirmą kartą 3D spausdintuvu pagamino realaus dydžio kūno dalis ir audinius iš gyvų ląstelių, kurios buvo panaudotos kaip spausdintuvo „rašalas“. Struktūros ne tik pakankamai tvirtos ir didelės, kad galėtų pakeisti tikrąsias, bet yra ir funkcionalios, rašo Sciencealert.com.

„Technologija leidžia pagaminti stabilius bet kokios formos žmogaus audinius. Patobulinus šią technologiją ji gali būti panaudota implantuojamų gyvų audinių ir organų atspausdinimui“, – sakė vienas iš technologijos kūrėjų Anthony‘us Atala iš Wake Forest regeneracinės medicinos instituto.

Biospausdintuvai anksčiau jau naudoti miniatiūrinių ir paprastesnių organų atspausdinimui, įskaitant smegenis ir kepenų audinius, tačiau iki šiol niekam nepavyko sukurti didelių ir stabilių struktūrų.

Sunkiausia buvo išsiaiškinti, kaip palaikyti ląsteles gyvas spausdinimo proceso metu ir kaip pagaminti būtinas struktūras, kaip kraujagyslės, kad būtų užtikrintas deguonies tiekimas.

Mokslininkai šį iššūkį įveikė gyvas ląsteles sujungdami su specialiu plastiku ir želė, kuri sukurta taip, kad pamėgdžiotų biologinius audinius, raumenis ir kremzles.

Šios medžiagos 3D būdu atspausdintoms kūno dalims suteikia struktūrą, kurios reikia implantavimo metu. Kai dalys pasiekia organizmą, plastikas ir želė komponentai išnyksta, palikdami tik biologines medžiagas.

Mokslininkai technologiją pademonstravo sukurdami ausies, kaulo ir raumenų struktūras. Tam panaudotos iš žmogaus, pelės, triušio ir žiurkės išgautos struktūros.

Struktūros dar turi būti patikrintos klinikiniuose tyrimuose su žmonėmis, tačiau kai mokslininkai žmogaus dydžio ausis implantavo po pelių oda, implantuotos ausys išlaikė formą ir išaugino naujas kremzles.

Tyrimas publikuotas „Nature Biotechnology“.​


15min



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *