Robotika.lt

3D – spausdintuvai (Video)

Robotika.lt 7 lapkričio, 2013 Pramoniniai robotai
3D-spausdintuvai egzistuoja jau 30 metų, tačiau tokio tipo printeriais naudojasi nedidelis kiekis vartotojų. Jų technologijos dar nepakankamai gerai išvystytos, kad 3D-spaudintuvai būtų kiekvieno žmogaus namuose. Žinoma, ne kiekvienas supranta kokias funkcijas atlieka 3D-printeris ir kuo jis ypatingas. Todėl šiame straipsnyje pristatoma 10 populiariausių 3D-printerių, kuriuos sukūrė robototechnika besidomintys kūrėjai ir garsios kompanijos.

http://www.tecedu.com/wp-content/uploads/2012/05/cube-cubeX.png

1. Kompanija Cubify sukūrė 3D-printerį Cube. Jis kainuoja 1300$. Jei norėsite įsigyti papildomų spalvų kasečių, turėsite sumokėti dar 50$. Printerio kaina gana nemaža, tačiau tai puiki investicija jūsų namams. Šis puikus 3D-printeris sugeba sukurti įvairius fizinius objektus. Tai gali būti bet koks objektas, kurio aukštis, ilgis ir plotis siekia 14 cm. Norint naudotis šiuo spausdintuvu, reikia mokėti: naudotis trimačiu redaktoriumi ir projektuoti daiktų modelius, nurodyti printeriui visus reikiamus parametrus. Be to, kompanija Cubify atlieka ir kitas paslaugas, pavyzdžiui, talentingas inžinierius atsiunčia į ofisą savo projektą, kompanijos darbuotojai atspausdina objektą ir nusiunčia klientui į namus už tam tikrą kainą.

2. Kompanija MakerBot taip pat sukūrė 3D tipo spausdintuvą – tai MakerBot Replicator. Šių metų sausio mėnesį Las Vegase vyko tarptautinė elektronikos vartotojų paroda CES. MakerBot anonsavo joje savo produktą ir paskelbė jo kainą – 1749$. MakerBot Replicator – tai trimačių objektų printeris naudojantis atviro kodo programinę įrangą. Spausdinimui šis įrenginys naudoja ABS termoplastiką, iš kurio gaminami Lego konstruktoriai ir polilaktidą, biologiškai skaidų pluoštą, kuris gaunamas iš kukurūzų.

Į MakerBot Replicator komplektą įeina viena arba dvi štampavimo staklės (pageidaujant klientui). Dviejų ekstruderių dėka printeris objektus gali spausdinti dvejomis spalvomis.

3. Jaunuolių grupelė pasivadinusi BattleBricks sukūrė 3D-printerį pavadinimu MakerLegoBot Printer. Jis iš kaladėlių, panašių į Lego, gamina įvairias, įskaitant ir robotizuotas, konstrukcijas.
Kaip visa tai veikia? Pirmiausia reikia suprojektuoti konstrukciją. Tam tinka bet kokia CAD sistema. Ji vėliau perduoda visą informaciją į printerio valdymo bloką – stendą, ant kurio platformos bus gaminamas robotas.

4. 3D-spausdintuvas Objet 260 Connex gali formuoti daiktus net iš daugiau nei 60 medžiagų rūšių. Kūrėjai kol kas neįvardija kainos ir neatskleidžia informacijos kada jų produktas pasirodys prekyboje. Belieka tik laukti šio stebuklo.

5. 2005 metais britų inžinierius Adrian’as Bowyer’is sukūrė 3D-printerį RepRap, kuris gamina ne tik suprojektuotus objektus, bet ir gali atspausdinti detales, reikalingas surinkti tokiam pačiam printeriui – t.y. gali replikuoti pats save.

6. Pats paprasčiausias 3D printeris, tiek savo konstrukcija, tiek valdymo paprastumu – PrintrBot.
Juo spausdinamų 3D modelių schemas galima sukurti pačiam, naudojant specialią programą iš Google, arba tiesiog parsisiųsti iš interneto jau gatavą projektą. Printerio kūrėjas Brook’as Drumm’as turėjo tikslą sukurti tokį įrenginį, kurį bus galima naudoti kiekvienuose namuose arba mokykloje. O investuotojus šiam projektui susirado internetiniame puslapyje KickStarer.

7. Dar vienas paprastas 3D printeris – Origo. Jo modelius galima sukurti naudojantis internetine programa 3Dtin. Printerio valdymas, pasak kūrėjų, turėtų būti nesudėtingas – tai tas pats, kaip naudotis skrudintuvu arba žaidimų konsole. Pakolkas šis printeris – tik koncepcija, jo kūrėjai Artur Tchoukanov ir Joris Peels laukia investuotojų į savo projektą.

8. Neįvardintų kūrėjų sukurtas 3D-printeris Fabahome, puikiai tiks ir šeimininkei-kulinarei, ir šeimininkui-technikui. Šis universalus printeris iš kitų išsiskiria tuo, kad gali gaminti ne tik objektus iš plastiko, bet ir iš maisto produktų, pavyzdžiui, sūrio ar šokolado. Fabahome yra du modeliai – modelis 1 ir modelis 2. Jų projektus galima nemokamai įsigyti internete ir printerį pasigaminti patiems. O jei neturite nieko bendro su technika, galite bet kurį modelį tiesiog nusipirkti. Tačiau už tai reikės pakloti nemenką sumelę – 3300$.

9. Japonų kompanija Suzumo sukūrė 3D-printerį SushiBot, kuris padės restoranų virėjams gaminti suši. Šis sprinteris sugeba susukti iki 400 sušių per valandą. Tereikia tik sudėti ingredientus, iš kurių SushiBot pagamina idealios formos ritinius. Tačiau yra vienas nedidelis trūkumas. Printeris nemoka pjaustyti, todėl sušių ritinius virėjui reikia pačiam supjaustyti į gabalėlius.

SushiBot – tai tik vienas iš daugelio kompanijos Suzumo robotizuotų įrenginių, kurie naudojami japonų virtuvėse. O jūs ar valgytumėte roboto pagamintą maistą? O gal geriau pasirinktumėte kito žmogaus-profesionalaus virėjo paruoštus patiekalus?

10. Gera naujiena greito maisto mėgėjams. Niujorko universiteto abiturientas Marko Manriquez sukūrė 3D-printerį BurritoBot, kuris spausdina meksikietiškus burito. Kaip ir printeris SushiBot, taip ir BurritoBot skirtas maisto pramonei. Jei niekada neragavote roboto pagaminto maisto, pats laikas tai išbandyti. Ir tuo pačiu įvertinti, kas skaniau gamina: robotizuota mašina ar vis tik žmogus.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *