Robotika.lt

10 pačių keisčiausių robotų

Robotika.lt 9 birželio, 2013 Namų robotai Pramoniniai robotai Robotai pramogai
Dažniausiai robotus mokslininkai kuria turėdami tam tikrą tikslą – palengvinti žmonėms gyvenimą, pvz., gamyboje, medicinoje, namų ruošoje, gelbstint žmones ir pan. Tačiau pasitaiko nemažai atvejų, kai mašinos gaminamos tiesiog savo malonumui ir neatlieka jokios funkcijos: jos tik ropoja, važiuoja, suspaudžia ir atleidžia pirštus, sukinėja galvą.

Tokie mechanizmai kuriami norint nustebinti publiką. Paprastai jie neturi jokios naudingos funkcijos, tačiau vis tiek pritraukia daug smalsuolių. Juk smagu paganyti akis į atgyjančias mašinas, net jei jos būna ir gąsdinančios išvaizdos. Štai pačių keisčiausių ir kartu juokingiausių robotų dešimtukas.

1. Suknelė-voras

Suknelė-voras

Turbūt neatsiras nei vieno žmogaus, kuris paneigs faktą, kad moterų suknelės turi būti gražios ir viliojančios akį. Pasirodo taip mano ne visi. Kodėl nepadaryti atvirkščiai ir nepagaminti tokios suknelės, kurią pamatę žmonės iš siaubo išsilakstytų į šalis. Robotic Spider Dress suknelė puikiai atrodė Prahos festivalyje, kurią sukūrė du išradėjai – dizaineris iš Olandijos ir programuotojas iš Australijos. Kaip pasisekė įkalbėti modelį apsirengti tokį mechaninį tamsos kūrinį, neaišku. Tačiau šis išradimas atrodė įspūdingai ir efektyviai.

2. Robotai-metalistai iš Vokietijos

Robotai-metalistai iš Vokietijos

Penki „terminatoriai”, grojantys sunkųjį metalą, atrodo grėsmingai. „Grupė” Compressorhead susideda iš gitaristo, bosisto ir būgnininko. Ir visi jie robotai! Gitaristo pirštai pritaisyti prie gitaros, o būgnininkas turi keturias rankas. Jie atlieka grupių Motorhead, Ramones, Pantera ir AC/DC dainas. Compressorhead vyksta į gastroles ir linksmina tokios muzikos gerbėjus. Be to, robotai gali groti valandų valandas, kadangi jie niekada nepavargsta. Gaila, bet grupė neturi vokalisto. Tačiau jie galėtų pakviesti Hatsune Miku (tai dainuojanti sintezatoriaus aplikacija su žmogaus išvaizda, pagaminta kompanijos Crypton Future Media) ir įrašyti su ja originalų kūrinį, o ne perdainuoti dainas.

3. Ugnimi kvėpuojantis ponis

Ugnimi kvėpuojantis ponis

Kažkada šitas ponis buvo pliušinis ir minkštas vaikiškas žaislas, pagamintas kompanijos Hasbro. Tačiau, ką iš jo padarė meistrai ir kūrybinis kolektyvas LVL1, neįmanoma nusakyti žodžiais: ponis nebeturi minkšto kailiuko ir spjaudosi ugnimi iš jo snukyje įtaisyto liepsnosvaidžio. Liepsnos srovę galima valdyti su priedėlio Wii distanciniu pultu. Kažin ar šis mažytis arkliukas patiks vaikams… Bet užtat festivalio Maker Faire lankytojai buvo sužavėti.

4. Autobusas, darantis atsispaudimus

Autobusas, darantis atsispaudimus

Londono dviaukščiai autobusai ir taip gąsdina savo dydžiu. O čia dar vienas, turintis milžiniškas rankas, kuriomis daro atsispaudimus ir baisiai šnopuoja. Tiesiog padaras iš nakties košmarų. Šis šiuolaikinio meno kūrinys vadinasi The London Booster, jo autorius yra Deivid’as Serni’s. Jis sugalvojo pridėti autobusui rankas Londone vykusios olimpiados 2012 garbei. Šiuo jo kūriniu susidomėjo daug Anglijos žurnalistų, kurie rašo straipsnius apie naujas technologijas.

5. Japonų kovinis robotas varomas dyzelinu

Japonų kovinis robotas varomas dyzelinu

Kovinį robotą „Kuratas” sukūrė japonų firma Suidobashi Heavy Industry. Tai – 4,4 tonų svorio, 4 metrų aukščio, turintis daugiau nei trisdešimt hidraulinių sujungimų metalinis gigantas. Juda keturiais ratukais, pritaisytais ant kojų ir maitinasi dyzelinu. Šios mašinos maksimalus greitis yra 10 km per valandą. Apginkluotas dvejais raketiniais pistoletais ir dvejais rotoriniais kulkosvaidžiais. Kovinius veiksmus robotas atlieka atpažinęs piloto šypseną. Skamba keistai? Žinoma. Juk tai ne kovinė mašina, o meno kūrinys, sukurtas japonų išradėjų. Kuratas nešaudo iš kulkosvaidžių, o raketiniai pistoletai užtaisyti buteliukais su vandeniu.

6. Gigantiškas robotas, pilotuojamas vaikų ikimokyklinio amžiaus

Gigantiškas robotas, pilotuojamas vaikų ikimokyklinio amžiaus

Štai dar vienas, japonų kūrėjų, pilotuojamas robotas, šiek tiek savo išvaizda primenantis robotą iš filmo „Svetimi”. Pagrindinis skirtumas: jis skirtas vaikams. Kažin ar ši mašina padės įveikti ateivių patelę, tačiau su juo susitvarkys net maža mergaitė. Ši mašina valdoma dviem svirtimis ir pedalais. Robotas juda dviejomis kojomis, kuriose paslėpti nedideli ratukai.

7. Daugiakojai paplūdimio gyventojai, valdomi vėjo

Daugiakojai paplūdimio gyventojai, valdomi vėjo

Išradėjas Teo Jansen’as kuria nuostabius mechanizmus, kuriuos vadina Strandbeests. Tuo jis užsiima jau daugiau nei dvidešimt metų. Šie aparatai veikia pučiant vėjui ir vaikštinėja po paplūdimį. Jansen’as norėtų, kad jo kūrinius laikytų gyvais, o jų kūrimo procesą – evoliucija. Įdomiausia tai, kad čia nenaudojama jokia elektronika, tik sudėtingi mechaniniai sujungimai. Kai kuriuos „žvėris” galima valdyti naudojant svirtis arba juos „programuoti”, nes Strandbeests yra integruoti, nors ir gana paprasti, loginiai elementai.

8. Pilotuojamas robotas-voras

Pilotuojamas robotas-voras

Jei jums ne prie širdies suknelė-voras, galite pasirinkti kitą keistuolį. Tai dvi tonas sveriantis ir turintis šešias kojas, pilotuojamas voras. Šią konstrukciją sukūrė Britanijos inžinierius Met’as Denton’as, kuris yra pamišęs dėl robotų-vorų. Jo dirbtuvėse galima rasti pagamintų galybę mažesnių prototipų. Tačiau tik pilotuojamas heksapodas Mantis tapo pačiu geriausiu jo kūriniu. Kiekvienoje Mančio kojoje integruota daugybė daviklių, leidžiančių robotui jausti žemę. Pasak Denton’o, sukurti programinę įrangą, kuri judant balansuoja kūnu, buvo šiek tiek sudėtingiau, nei sukurti roboto korpusą.

9. Robotas – striptizo šokėjas

Robotas - striptizo šokėjas

Paprastai robotai nepasižymi grakščiais judesiais, tačiau vokiečių firmos Tobit Software kūrėjams, kažkaip pavyko tai įgyvendinti. Jie šoka striptizą. Tik kažin ar jų šokis sugeba ką nors sujaudinti… Nebent bjaurius apkiautėlius. Vis tik parodoje CeBit šios „striptizo šokėjos” pritraukė daug smalsuolių. O norėdami įsigyti tokią „gražuolę”, turėsite ilgai taupyti, kadangi ji kainuoja 30 000 eurų. Ar verta?

10. Gigantiška ranka, galinti suglamžyti bet ką

Į festivalį Burning Man, vykstantį vasarą kiekvienais metais Nevados (JAV) dykumoje, susirenka patys keisčiausi išradėjai ir konstruktoriai. Tačiau dar nei vienam nepavyko pranokti konstrukcijos Hand of Man, pademonstruotos 2008 metais. Ši didžiulė, geležinė ir pneumatinė ranka valdoma valdikliu, į kurį galima įstatyti savo ranką. Geriau nesugalvosi! Be to, tai gana idealus būdas išbandyti technologijų galingumą: pvz., galima į ranką paimti mašinos korpusą ir jį suspausti, tarsi paprastą skardinę.

Gigantiška ranka, galinti suglamžyti bet ką



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *